У Броварах встановлять пам’ятні знаки Дмитру Гамалію. А Петлюрі і Гасин – ні?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Сьогодні виконком Броварської міської ради ухвалив рішення встановити меморіальну дошку на 1-ій школі броварському краєзнавцю Дмитру Гамалію. А на його могилі з’явиться кам’яна стела. Водночас дві пам’ятні таблички – Симонові Петлюрі та Ользі Гасин – на броварському вокзалі на цей час встановити неможливо, переконують в офіційній відповіді Броварської міської ради. Досі «розглядається» і питання стели на могилі Ольги Гасин.

Виконком ухвалив рішення під час сьогоднішнього засідання. Документом він вирішив установити меморіальну дошку Дмитру Гамалію на 1-ій школі, а також стелу діячу на «старому» кладовищі в Броварах. Рішення чиновників відповідає рекомендації комісії з питань найменувань та пам’ятних знаків, яке одноголосно підтримали ще під час засідання колегіального органа 28 лютого.

Дмитро Гамалій

Ескіз пам’ятної таблички Дмитру Гамалію

Меморіальні дошки на вокзалі

Під час засідання комісії 28 лютого присутні також підтримали встановлення двох меморіальних дощок на будівлі залізничної станції «Бровари»:

  • Симонові Петлюрі, Аверкію Гончаренку та Олександру Удовиченку, які у 1918 році зі станції «Бровари» керували боєм під Крутами та обороною Києва від більшовиків;
  • Ользі Гасин, дружині полковника УПА Олекси Гасина, з’язковій свого чоловіка та Романа Шухевича, підпільниці ОУН, яка жила і працювала в Броварах, неподалік від станції «Бровари».

Однак, як стало відомо із сьогоднішньої відповіді Броварської міської ради, не цей час неможливо вирішити питання  про встановлення вказаних меморіальних дощок. Причина – будівля перебуває в державній власності.

Петлюра і Гасин

Приблизно так мають розташуватись нові меморіальні дошки на вокзалі

Варто зауважити, що питання про встановлення меморіальної дошки Симонові Петлюрі на броварському вокзалі розглядається за поданням директора Броварського краєзнавчого музею Віктора Корявого.

Слід зазначити, згідно з відповіддю, рішення про встановлення стели Ольги Гасин на місці її поховання також остаточно не вирішене і ще «розглядається».

відп на № 167

Сьогоднішня відповідь Броварської міської ради про виконання встановлення пам’ятних знаків

Слід зазначити, що в численних відповідях «Укрзалізниці» та її підрозділів транспортники не заперечують можливості встановлення меморіальної дошки на броварському вокзалі. Єдине – вказують на необхідність узгодження. Одна з таких відповідей нижче.

відповідь УЗ

Успішні приклади

Варто зауважити, що практика встановлення меморіальних дощок на залізничних станціях в Україні протягом останніх років – непоодинока. Так, у 2018 році на вокзалі в Боярці відкрили пам’ятну табличку полковнику УНР Юрію Отмарштейну.

 

Цього ж року, але трохи раніше, на будівлі вокзалу в Бахмачі з’явилася меморіальна дошка «Борцям за волю України», які боронили УНР від більшовиків.

А у 2017 році на залізничній станції в Хмельницькому встановили пам’ятний барельєф Михайлу Грушевському. Участь у церемонії брав, зокрема, міський голова.

Під час останнього засідання комісії з питань найменувань та пам’ятних знаків, 3 липня, колегіальний орган також рекомендував Броварській міській раді відновити меморіальні дошки розстріляним нацистами броварцям (на 1-ій школі) та броварському поету Дмитру Чепурному (на 3-ій школі). Останнє питання доопрацьовує комісія в робочому порядку, а доля першого – наразі невідома.

Читайте також

  1. Роковини смерті Ольги Гасин. Чому досі не вдається вшанувати героїв у Броварях?
  2. Як «потопити» питання: перейменування вул. Степана Разіна «відклали» через… лист радниці Сапожка
  3. Комісія схвалила перейменування вул. Степана Разіна і відновлення меморіальних дощок
Поділитись

Leave A Reply