У Броварах закінчилася вакцина від сказу. Коли буде – невідомо

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У травматологічному відділенні Броварської центральної районної лікарні не залишилось так званої антирабічної вакцини. Її використання дозволяє запобігти зараженню сказом. Замовлення на дози препарату вже зробили. Однак коли його задовольнять – невідомо. Про це повідомляють у відділі лабораторних досліджень і центральній районній лікарні Броварів.

Станом на минулий четвер фахівці відділу лабораторних досліджень повідомили, що в травматологічному відділенні БЦРЛ лишилося всього три дози вакцини від сказу. Втім, зі слів завідувача відділення організації епідеміологічних досліджень Василя Сича, зараз і того немає: покусані тваринами люди вже використали ці щеплення.

Василь Сич

За інформацією фахівця, в середньому на рік у Броварах замовляють 400-450 доз антирабічної вакцини. Це число розраховане із приблизної кількості осіб, яким призначають курс щеплень. За останні три роки таких було від 25 до 50 пацієнтів протягом кожного року. На курс лікування людині необхідно шість доз.

Очільник Броварської центральної районної лікарні Валентин Багнюк підтвердив факт дефіциту вакцин. З його слів, раніше необхідне число доз було надане броварській лікарні. Однак згодом за наказом обласного департаменту охорони здоров’я частину вакцин забрали на інші регіони, де траплялися випадки масових укусів тваринами. Водночас, Валентин Багнюк зауважив, що останнім часом і в Броварах було багато покусаних людей, яким призначили вакцинацію.

Валентин Багнюк

Слід зазначити, що відділ лабораторних досліджень постійно звітує про постраждалих від нападів тварин. Лише за останні півтора тижні покусаних було від 3 до 8 щотижня. Однак вакцинація призначається лише у випадку підтвердженого сказу, смерті або зникнення тварини-нападника протягом 10 днів.

Валентин Багнюк повідомив, що щеплення закуповує обласний департамент охорони здоров’я за гроші держбюджету. Наразі БЦРЛ уже подала відповідну заявку на вакцини. Проте, коли питання буде вирішене, головний лікар прогнозувати не береться. Протягом двох днів нашим журналістам не вдалося отримати  відповідей із цього питання ані від обласного департаменту, ані від Міністерства охорони здоров’я України.

Поділіться.

Залиште відповідь