У Броварах дворічна дитина випала з 5-го поверху і залишилася живою

Pinterest LinkedIn Tumblr +

За останні п’ять днів у Броварах трапилось два випадки падіння малолітніх дітей із вікон багатоповерхових будинків. Про це «Трибуні-Броварів» розповіли в Броварському районному управлінні поліції.

Вул. Марії Лагунової, 9-А

Перший випадок трапився 7-го червня близько 12:00. Із п’ятого поверху п’ятиповерхового будинку на вул. Марії Лагунової, 9-А випав дворічний хлопчик.

Малюк народився «в сорочці», адже попри висоту залишився живий. Дитина впала на трав’яний газон. Медики зафіксували легкі тілесні ушкодження.

Зі слів працівників поліції, дитина росте в багатодітній сім’ї. Москітної сітки на вікні не було, ймовірно, вікно було відкритим, адже склопакет непошкоджений.

На батьків дитини правоохоронці склали адмінпротокол за ст. 184 КУпАП.

Стаття 184 КУпАП передбачає, що ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання і виховання малолітніх та неповнолітніх дітей, тягне за собою попередження або накладення штрафу від 850 – 1700 грн.

Вул. Олімпійська, 8-А

Подібний  випадок трапився 10-го червня на вул. Олімпійській, 8-А близько 14:30.

Вагу шестирічної дитини, яка проживає на першому поверсі багатоповерхівки, не витримала москітна сітка на балконі. Хлопчик упав на трав’яний газон.

Дитина зазнала незначних ушкоджень, а на його батьків, як і в першому випадку, працівники поліції склали протокол за ст. 184 КУпАП.

Правила безпеки дітей

Варто не забувати, що москітні сітки не здатні витримати вагу більше одного кілограма. Щоб уникнути трагедії, необхідно заздалегідь продумати систему захисту.

 • Найпростіший і дешевий спосіб – блокування: металеві засувки кріпляться на нижню частину віконного профілю і не дають дитині можливості повернути віконну ручку. Мінуси – дитина старше п’яти років легко зможе відсунути засувку.
 • Більш серйозний захист – віконні ручки із замком замість стандартних пластикових. Відчинити вікно можна лише спеціальним ключем.
 • Віконну ручку й зовсім можна зняти і тим самим захистити дитину від бажання самостійно відчинити вікно.
 • Решітки на вікнах, крім того, що захищають дитину від випадання, ще й служать захистом від проникнення сторонніх людей ззовні.
 • Важливо розуміти, що москітна сітка не здатна захистити малюка від випадання і навіть навпаки: сітка створює в дитини відчуття безпеки й ілюзію опори, саме тому вони спираються на неї, що в підсумку закінчується плачевно.
 • Найчастіше трагедії трапляються тоді, коли дитина залишається без нагляду. Якщо батьки вирішили провітрити кімнату, відчинивши вікно, потрібно при цьому стежити за своїм чадом і не допускати його до підвіконня.
 • Слід прибрати будь-які меблі поблизу вікна, які можуть послужити дитині трампліном до підвіконня.
 • Необхідно поставити на вікно якийсь громіздкий предмет, який перегороджував би малюкові доступ до шибки.
 • Важливо, щоб і самі батьки не спиралися й не сідали на підвіконня, виглядаючи у вікно, – діти копіюють дії дорослих.

ФОТО – Броварське районне управління поліції

Читайте також:

 1. Самогубство? У Броварах із 15-го поверху випав курсант Нацакадемії внутрішніх справ. ФОТО

 2. У Княжичах хлопчик упав у каналізаційний люк. ФОТО

 3. На вулиці Короленка із вікна третього поверху випав 7-річний хлопчик 

 4. На Торгмаші із вікна 7 поверху випав дворічний малюк

 5. Із початку року в Броварах випало з вікон троє дітей – правоохоронці

Поділіться.

Залиште відповідь