У Броварах молодим спеціалістам допоможуть купити житло в кредит

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Щоб покращити житлові умови та фінансово підтримати, у першу чергу, багатодітні сім’ї, молодих спеціалістів у сфері освіти, медицини, Броварська міськрада допомагатиме їм придбати житло в кредит. Для цього планують щорічно з бюджету міста витрачати до 5 млн грн. Сьогодні на своєму засіданні члени виконавчого комітету схвалити Програму здешевлення вартості іпотечних кредитів для мешканців Броварської громади на 2022-2042 роки. 

Як вказано в Програмі, вона «спрямована на поступове, соціально-ефективне розв’язання гострої проблеми забезпечення мешканців Броварської міської територіальної громади житлом та надасть можливість людям із відносно невисоким рівнем доходу отримувати житло в кредит із частковою компенсацію відсотків за користування кредитом державою та/або за рахунок коштів місцевого бюджету».

У Програмі зазначено, що оскільки держава не в змозі в повній мірі забезпечити громадян, які потребують поліпшення житлових умов, безкоштовним житлом, єдиний можливий шлях – створення накопичувального і відновлювального ресурсу за рахунок місцевого бюджету. Окрім цього, через високу вартість іпотечних кредитів більшість громадян не можуть їх узяти.

Механізм реалізації програми

Програма передбачає надання часткової компенсації на рівні 7 % процентної ставки за користування іпотечними кредитами.

Учасники Програми – мешканці Броварської МТГ, які перебувають на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов:

  • багатодітні сім’ї;
  • працівники закладів охорони здоров’я;
  • працівники закладів освіти.

За інформацією начальника управління з питань комунальної власності та житла Володимира Маковського, усього перебуває на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов – 3, 5 тис.осіб.

Дія Програми не поширюється на осіб, які отримали на пільгових умовах інші кредити або бюджетну підтримку на будівництво (придбання) житла за рахунок бюджетних коштів.

Так, за умовами Програми, кредит можна буде отримати строком до 20 років, із мінімальним першим внеском 15% вартості предмету іпотеки.

Нормативна площа предмета іпотеки складає 50 кв. м загальної площі на одинокого громадянина чи сім’ю з двох осіб, та 20 кв. м –  на кожного наступного члена сім’ї.

Максимальна вартість предмета іпотеки  – не більш як 2 500 000 гривень. Загальна площа предмета іпотеки не може перевищувати нормативну площу предмета іпотеки більш як на 40 %.

Максимальна сума кредиту позичальнику –  не більш як 85 % вартості нормативної площі предмета іпотеки, але не більш як 2 000 000 гривень.

Пільговий кредит надається один раз. Право на отримання кредиту вважається таким, що використане, з моменту зарахування коштів на рахунок позичальника.

Уповноважений банк відбиратиме, оцінюватиме кредитоспроможність позичальників і кредитуватиме їх відповідно до власних правил.

Комісії банку, обслуговування кредиту, страхові платежі, нотаріальні послуги, податки та інші витрати, пов’язанні з укладанням угоди,  позичальник сплачуватиме самостійно.

Фінансування позичальників у рамках Програми відбуватиметься за рахунок власних кредитних ресурсів уповноважених банків. Ці кошти поєднуватимуться з компенсацією відсотків за рахунок коштів місцевого бюджету та коштів Фонду розвитку підприємництва.

Мінімальний дохід визначається банком із точки зору достатності для обслуговування заборгованості за іпотечним кредитом. А максимальний дохід позичальника та його сім’ї не має перевищувати 10-тикратного розміру місячної середньої заробітної плати у відповідному регіоні України.

Про умови, за якими надання часткової компенсації відсотків за іпотечним кредитом припиняється, можна прочитати ТУТ.

Фінансувати програму планують за бюджетні кошти, а також за рахунок «інших джерел, у тому числі власних коштів громадян».

Щорічно на виконання Програми передбачається виділення з місцевого бюджету до 5 млн грн.

Головний розпорядник бюджетних коштів – управління з питань комунальної власності та житла Броварської міської ради. Отримуватимуть кошти – уповноважені банки, з яким позичальник уклав договір іпотеки та кредитний договір.

Строк дії Програми встановлено до 2042 року.

Програму мають затвердити депутати на сесії міської ради.

Як повідомив під час засідання виконкому міський голова Ігор Сапожко, ідея в тому, щоб допомогти молодим працівникам освіти, медицини, багатодітним родинам – тим, які потребують поліпшення житлових умов, придбати його в кредит. Якщо спеціалісти цих сфер матимуть платоспроможність зробити перший внесок, то Броварська міськрада відшкодує кредитні відсотки. «У такий спосіб ми хочемо вирішити питання придбання житла для молодих працівників, щоб вони не їхали працювати в Київ, а залишалися в нашому місті», –  сказав міський голова.

Читайте також

  1. Ціни на житло в Києві: як залежать від місця розташування до метро
  2. Житло людям із інвалідністю можна замінювати – президент підписав закон
  3. Бровари зробили черговий крок до будівництва житлової багатоповерхівки замість садочка
  4. Податок на будинки та квартири зріс: хто платитиме більше в 2021 році
Поділіться.

Залиште відповідь