У Броварській громаді з наявних 4 вакцин найменше щеплюються Moderna й AstraZeneca – медики

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Серед 4 різновидів вакцин, що є в Броварській громаді, найнижчий попит на Moderna й AstraZeneca. Про це під час онлайн оперативної наради повідомив очільник первинної ланки медицини Ігор Кравцов. Саме цими вакцинами щеплюють у вихідні дні в центрі вакцинації, що в МКЦ «Прометей». До того ж, уже завтра закінчується термін придатності AstraZeneca. При цьому черги на щеплювання в пункти вакцинація стабільні. Під час оперативної наради чиновники спільно з керівниками медустанов міста вирішували: як зменшити навантаження на амбулаторії, одночасно збільшити кількість вакцинованих у МКЦ «Прометей». Чи знайшли вихід – читайте в матеріалі.

Так, за весь час дії карантину в громаді введено 79 955 доз вакцин. Дві дози отримало 35 864 особи. За минулий тиждень вакциновано 5 832 мешканці Броварської громади.

пункт вакцинації на Незалежності

29 листопада, 11 год. Біля пункту вакцинації, що в амбулаторії №2 на бульв. Незалежності

Як відмітили під час оперативної наради представники медичних установ міста, під амбулаторіями продовжуються черги з самого ранку.

При цьому, за словами міського голови, у центрі масової вакцинації, що розташований у МКЦ «Прометей», охочих вакцинуватися з кожним днем усе менше.

За словами Ігоря Сапожка, протягом вихідних прищепилося усього 180 і 90 осіб, тож постає питання про доцільність там роботи волонтерів із міської ради і взагалі функціонування центру.

Своєю чергою очільник первинної ланки медицини Ігор Кравцов поінформував, що наразі вони мають 4 різновиди вакцини – Moderna,  CoronaVac,  Pfizer і AstraZeneca. В амбулаторіях вакцинують лише CoronaVac, а в окремі дні у вівторок і четвер в амбулаторії №7 щеплюють і Pfizer.

Нагадаємо, щеплюють в амбулаторіях із понеділка до п’ятниці з 9:00 до 15:00 години:

  • амбулаторія №1 (вул. Олімпійська, 8-б, тел.: 067-409-03-32);
  • амбулаторія №2 (бульв. Незалежності, 12, тел.: 067-409-05-70);
  • амбулаторія №4 (вул. Ярослава Мудрого, 47, тел.: 067-409-09-59);
  • амбулаторія №6 (вул. Олександра Білана, 5, тел.: 067-409-24-02);
  • амбулаторія №7 (вул. Київська, 292, тел.: 067-409-14-38), а також у амбулаторіях Требухова та Княжичів.

У «Прометеї» щеплюють Pfizer, а у вихідні дні вакцинують ще і AstraZeneca або Moderna. Як зазначає медик, проте попит на ці вакцини – мінімальний. До того ж, уже завтра термін дії  AstraZeneca завершується.

Однак сьогодні і завтра в центрі масової вакцинації все ж пропонують щеплюватися AstraZeneca, а також Pfizer.

Проте на оперативній нараді так і не вирішили, як зменшити навантаження на амбулаторії, а збільшити кількість вакцинованих у МКЦ «Прометей».

Про хворих на коронавірус

На сьогодні в громаді з підтвердженим ПЛР-тестом на коронавірус хворіє 466 осіб, із них 16 дітей. Серед хворих – 16 вакцинованих, усі перебувають на амбулаторному лікуванні, повідомив Ігор Кравцов.

Своєю чергою  завідувачка Броварського відділу лабораторних досліджень Віра Товстоног повідомила про 275 підтверджених нових випадків захворювання коронавірусом у Броварській громаді та 14 померлих від ускладнень цієї хвороби. За словами Віри Товстоног, попри високий показник смертності, порівняно з попереднім тижнем захворюваність у громаді на COVID-19 знизилася на 6, 5%.

У «екстреній» службі також повідомляють про зниження виїздів до хворих на коронавірус протягом останніх двох тижнів. Так, протягом минулих понеділка-п’ятниці, виїздів до таких хворих було 68. Загалом із підозрами на коронавірус у броварську лікарню поступило 134 пацієнти, проте діагноз підтвердився  у 50-ти.

Окрім цього, минулого тижня до сімейних лікарів звернулося 7 486 пацієнтів, серед яких – 2762 дітей.

У 993 осіб діагностовано ГРВІ, серед них –  у 650 дітей.

Запалення легень діагностовано у 28 дорослих осіб – усі лікуються амбулаторно.

Читайте також

  1. Вакцинація та COVID-сертифікати: лікарі звільняються через перевантаження та агресію пацієнтів

  2. Без COVID-сертифікату або негативного тесту: чи мають право висаджувати з громадського транспорту
  3. В Україні дозволено комбінувати вакцини Moderna та Pfizer – МОЗ
  4. COVID-19: Яка різниця між вакцинами? ОГЛЯД
  5. Броварська лікарня переповнена хворими на COVID-19, кисню залишилося на три дні, померло 12 осіб – Григорій Павлін

Поділіться.

Залиште відповідь