Броварська лікарня переповнена хворими на COVID-19, кисню залишилося на три дні, померло 12 осіб – Григорій Павлін

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ймовірність того, що чергова, третя хвиля коронавірусу накриє Броварщину і вона з «жовтої» зони відразу переміститься в «червону» – питання кількох днів. Уже сьогодні керівники медустанов громад Броварщини повідомляють про значний скачок захворюваності на COVID-19, зростання кількості смертей, а в броварській лікарні – і перебої з постачанням кисню. На фоні цього зафіксовано низький рівень вакцинації населення Броварщини. Саме щеплювання, вказують медики, сприятиме утворенню колективного імунітету і зможе запобігти смерті від коронавірусних ускладнень. Як залучити ширше коло людей до щеплювання  – сьогодні обговорювали на нараді в Броварській райдержадміністрації за головування в.о. голови РДА Павла Проскочила представники медустанов громад Броварського району.

Ситуація із захворюваністю на коронавірус на Броварщині

За словами завідувачки Броварського відділу лабораторних досліджень Віри Товстоног, захворюваність на коронавірус має тенденцію до значного зростання у жовтні- листопаді цього року. Так, за останній тиждень – із 11 до 18 жовтня, зареєстровано 416 підтверджених випадків захворювання на COVID-19, проти попереднього тижня  – 370 випадків. Відтак захворюваність зросла на 12, 4%. Лише в Броварській міській територіальній громаді (Бровари, Требухів, Княжичі, Переможець) зареєстровано 240 випадків.

Віра Товстоног

Віра Товстоног

нарада в РДА

Серед хворих – 16 дітей, що складає 6, 4% ( до 1 вересня 2021 р. було 4,3%). Загалом за час пандемії захворіло на коронавірус 727 дітей віком від 0 до 17 років. Лише в Броварах перехворіло 378 дітей.

Станом на 21 жовтня, зареєстровано хворих на COVID-19 п’ять медпрацівників. Загалом за час пандемії перехворіло 810 медпрацівників, 5 із них померли ( у Київській області – 78).

За останній тиждень госпіталізовано 40 хворих на коронавірус, решта перебувають на амбулаторному лікуванні. За інформацією Віри Товстоног, кількість госпіталізованих за останні 6 тижнів зросла на 13, 7 % ( до 1 вересня цей показник становив 10,5%).

Протягом 11-18 жовтня померло 12 дорослих осіб, що становить 2, 3% (було 2%). Загалом від ускладнень коронавірусу за час пандемії на Броварщині померло 335 осіб (усі дорослі).

Як повідомив керівник Броварської станції екстреної медичної допомоги Георгій Зубковський, за останній тиждень виїздили до пацієнтів із підозрою на коронавірус 43 рази, що в структурі всіх викликів складає 25%. І це – досить значний відсоток. Минулого тижня з підозрою на COVID-19 госпіталізували в броварську та переяславську лікарні 25 пацієнтів.

Кількість ліжкомісць для хворих на COVID-19 у броварській лікарні збільшиться

Хворих на коронавірус на Броварщині нині транспортують у Броварську, Баришівську, Переяславську та Яготинську лікарні. У Переяславській лікарні під хворих на коронавірус облаштовано 220 ліжкомісць, у Яготинській –  150, Баришівській – 92.

За інформацією заступника директора броварської ББКЛ Григорія Павліна, у Броварській багатопрофільній клінічній лікарні під хворих на коронавірус спочатку було облаштовано 45 ліжок в інфекційному відділенні. Потім їх кількість в лікарні збільшили до 90-та, а згодом –  до 110-ти за рахунок переобладнання під хворих на COVID-19 частини кардіологічного, пологового відділень (20 ліжок) та дитячої лікарні (30 ліжок).

Григорій Павлін

Григорій Павлін

Проте з вересня, через зростання хворих на COVID-19, виникла необхідність збільшити кількість таких ліжкомісць до 145-ти, каже лікар. Тож планують переобладнати і частину гастроентерологічного відділення на 35 ліжок. За словами Григорія Павліна, станом на сьогодні всі 110 ліжок завантажені хворими на COVID-19.

Якщо питання з ліжкомісцями вдається вирішити, то поки що залишається незрозуміла ситуація з постачанням кисню. Як повідомив заступник директора ББКЛ, у першу хвилю коронавірусу витрати кисню в день складали 600-800 кг, влітку цього року – 100 кг у день, то зараз його потрібно щонаменше тонна. І це без додаткових 35 ліжок, які заплановано відкрити вже з понеділка. Однак сьогодні поставники кисню попередили про обмеження його постачання, повідомив Григорій Павлін. За інформацією заступника директора ББКЛ, сьогодні кисню в лікарні залишилося 3 тонни, тобто, на три дні.

Про потребу в кислороді повідомив і керівник Броварської станції екстреної медичної допомоги.

За словами Григорія Павліна, лише масова вакцинація населення зможе врятувати людей від смерті через  ускладнення коронавірусу.

Відсоток вакцинації на Броварщині «не дотягує» і до 50%

Для того, щоб охопити щепленням максимальну кількість громадян Броварського району, куди входять 8 ОТГ, створено не лише пункти вакцинації. Наряду з ними працюють і мобільні бригади, а нещодавно пункти щеплювання відкрилися і у відділеннях Укрпошти Броварів, Баришівки та Березані.

Актуальні пункти щеплень проти COVID-19 у Броварах і районі (оновлено)

Проте, як зазначили під час виступу представники медицини громад району, цей метод себе не зарекомендував як ефективний – в облаштовані пункти щеплення в Укрпошті люди йти не поспішають. Ймовірно і через те, що в частині громад вони розташовані поряд із центрами вакцинації, а можливо і з причини недовіри наспіх облаштованим медкабінетам. Але факт залишається фактом: мешканці Броварщини щеплюватися в Укрпошті не поспішають – вакцинуються одиниці. Та і загалом відсоток щеплюваних у нашому районі не вражає.

Так, за інформацією в.о.голови РДА Павла Проскочила, станом на 18 жовтня по району вакциновано лише 46, 95% дорослого населення. Найкращий відсоток вакцинації в Березанській ОТГ (72%), Баришівській ОТГ (59%). Калинівській ОТГ (48,7%), Броварській ОТГ (48%). Найгірші показники із щеплюванням у Калитянській громаді. А коронавірус наступає.

Павло Проскочило

Павло Проскочило

Власне, лише максимальне щеплювання мешканців громади сприятиме утворенню колективного імунітету і зможе запобігти смертям від коронавірусних ускладнень, вкотре зазначили присутні. Проте все залежить від свідомості громадян. Своєю чергою на Броварщині все зроблено для того, щоб люди мали змогу обирати вакцину для щеплювання, а після – отримати сертифікат, що допоможе безперешкодно пересуватися не лише країною, а і подорожувати в інші, резюмували присутні.

Читайте також

  1. Чи потрібна третя доза щеплення проти COVID-19
  2. Обов’язкова вакцинація від COVID-19: хто підпадає. Перелік МОЗ
  3. Вакцинація від коронавірусу вагітних і годуючих жінок: ризики
  4. У Києві на залізничних вокзалах працюють пункти вакцинації
  5. На Броварщині наднизький рівень вакцинації від COVID-19 – Хорошаєва
Поділіться.

Залиште відповідь