У Києві на залізничних вокзалах працюють пункти вакцинації

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Із 21 жовтня на найбільших залізничних вокзалах країни з’явилися пункти вакцинації та експрес-тестування на COVID-19. Невакцинованим пасажирам пропонують тест і отримати довідку, яка стане підставою для проїзду в разі негативного результату. Про це повідомляють на сайті залізничного перевізника.

Пункти експрес-тестування працюють на 10 залізничних вокзалах: Київ, Львів, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Мукачево, Кривий Ріг, Вінниця та Полтава.

Пасажири, які мають квиток на поїзд, зможуть зробити це медичне дослідження за 350 грн. Агентом залізниці в проведенні експрес-тестування стала «Медична лабораторія CSD».

Крім цього, відсьогодні починають працювати пункти безкоштовної вакцинації на 5 залізничних вокзалах: Київ, Львів, Харків, Одеса та Дніпро. «Укрзалізниця» планує збільшувати перелік вокзалів, де діятимуть пункти вакцинації та тестування.

Нагадаємо, що з 21 жовтня в Україні набули чинності нові правила міжрегіональних перевезень у «жовтій» та «червоній» зонах.

Із 21 жовтня – нові «карантинні» правила: для кого і які обмеження. ВІДЕО

Для поїздок між областями і водії, і пасажири повинні мати один із документів:

  • «зелений» або «жовтий» сертифікат у «Дії» про повну вакцинацію або отримання однієї дози. «Жовтим» сертифікатом можна користуватися лише у регіонах жовтої «зони»;
  • документ про отримання однієї дози вакцини — форма 063-О, нею можна користуватися у «жовтій» зоні;
  • міжнародне свідоцтво про вакцинацію, яке можна оформити у сімейного лікаря;
  • іноземний сертифікат про повну вакцинацію препаратами, використання яких дозволила ВООЗ;
  • негативний результат ПЛР-тесту або експрес-тесту на антиген — дійсний 72 години.

На дітей до 18 років ці правила не поширюються, однак усі громадяни віком від 12 років зобов’язані носити захисні маски.

Київ «червоний»?

Київ найближчим часом може потрапити до «червоної» зони. Тож на засіданні 22 жовтня комісія з надзвичайних ситуацій планує запровадити в столиці додаткові карантинні обмеження. Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко під час відкриття засідання Київради.

З його слів, ситуація із захворюваністю в столиці погіршується, тому «днями Київ потрапить у «червону» зону карантину».

За минулу добу в Києві виявили 1 192 випадки COVID-19, 39 людей померли. Кличко каже, що вік тих, хто помер, –  від 29 років.

«Останніми днями до лікарень столиці госпіталізують по пів тисячі хворих. І більшість із них –  у важкому стані. Це пацієнти, які потребують кисневої підтримки або штучної вентиляції легень… Уже понад 50% ліжок, які підготувало місто для лікування хворих на коронавірус, заповнені. А з киснем заповнені більш як 63%», — розповів міський голова.

Уже 22 жовтня відбудеться засідання комісії з надзвичайних ситуацій Києва, яка ухвалить рішення про запровадження додаткових обмежень і функціонування столиці в умовах «червоної» зони.

ФОТО – Слово і Діло, Офіційний портал Києва

Читайте також:

  1. Із 21 жовтня – нові «карантинні» правила: для кого і які обмеження. ВІДЕО

  2. Без COVID-сертифікату або негативного тесту: чи мають право висаджувати з громадського транспорту

  3. COVID-19 атакує Броварську громаду: в реанімації місць немає – Багнюк

  4. У боротьбі з COVID-19 подолано майже 60 % шляху – ВООЗ

Поділіться.

Залиште відповідь