У Броварській лікарні, окрім комп’ютерної томографії, віднині можливе й обстеження МРТ

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Віднедавна в Броварській лікарні малозабезпечені та пільгові категорії громадян можуть пройти комп’ютерну томографію (КТ) безкоштовно та з 25% знижкою, а з 1 грудня стало доступним і обстеження магнітно-резонансним томографом (МРТ).

Нарешті в Броварській лікарні з’явився довгоочікуваний магнітно-резонансний томограф (МРТ) потужністю 1,5 тесла, який дуже потребували мешканці міста та району.

Магнітно-резонансна томографія (МРТ) –  один із найефективніших методів діагностики захворювань головного і спинного мозку, хребта, суглобів, органів черевної порожнини (за винятком шлунка і кишечника) і малого тазу, а також серця і судин. Головними перевагами МРТ є високий контраст, що дозволяє отримувати якісні зображення різних м’яких тканин без введення контрастного препарату, а також відсутність променевого навантаження. Найчастіше застосовується як метод уточнюючої діагностики. Головне завдання протягом дослідження – зберігати нерухомість 20-30 хв.

Територіально МРТ розташовано на І поверсі хірургічного корпусу біля ангіоневрологічного відділення. Безпосередньо МРТ проводять у спеціально облаштованому  вагончику.

МРТ розташовано всередині спеціального вагончика.

Нагадаємо, ще рік тому мешканці міста звернулися в міську раду з петицією про необхідність закупівлі у БЦРЛ апарату МРТ. Однак під час чергової сесії головний лікар Броварського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Ігор Кравцов повідомив, що вартість апарату для міського бюджету непідйомна (майже 45 млн грн) і запропонував шукати інвесторів. У березні цього року на 39–й сесії міської ради головний лікар БЦРЛ Валентин Багнюк повідомив про інвесторів, які беруться придбати та обслуговувати апарат, і пообіцяв, що у Броварській лікарні МРТ з’явиться уже за три місяці ( у червні – авт.). Натомість у вересні на 1 поверсі адміністративного корпусу ТОВ «Профі-Мед-2000» встановило сучасний комп’ютерний томограф (КТ) на 64 зрізи, який дозволяє пройти обстеження і з внутрівенним контрастом, що особливо важливо для виявлення онкопатологій. Для пільгових категорій громадян – малозабезпечених, інвалідів, учасників АТО, хворих без свідомості, головний лікар видає у місяць 30 безкоштовних талонів. Ще 50 талонів – із 25% знижкою. 

Пільгові категорії громадян безкоштовні талони можуть отримати і на обстеження МРТ. На місяць їх видають 30 шт. Для соціально-незахищених категорій громадян діє  25% знижка на обстеження з контрастом. Безпосередньо таке обстеження коштує від 3000 грн. 

За словами директора ТОВ «Профі-Мед-2000» Ігоря Марути, ціна на обстеження МРТ – від 900 грн. Зокрема, стільки коштує, щоб обслідувати окремий відділ хребта чи голову. Якщо потрібно перевірити плечовий чи колінний суглоби – 1300 грн. У цю ціну враховано вартість плівки, опис обстеження та запис на диск. Опис обстеження проводять лікарі з Національного інституту раку та клініки «Добробут». Опис обстеження дітей роблять фахівці із Охматдиту. Результат обслідування видають того ж дня після 16 год.

Обстеження МРТ проводиться щодня з 8 до 20 год, у суботу – з 8 до 15 год. Неділя – вихідний. За необхідністю з часом буде розглянуто можливість введення і ургентної служби (термінової, екстреної). Направлення від лікаря не вимагають, але бажано.

1 грудня у кабінеті МРТ – пробний день, активний прийом громадян розпочинається з 3 грудня. Як і на КТ, на МРТ можна записатися за телефоном 096 039 59 95.

Фото – авторки

Поділіться.

Залиште відповідь