У Броварській міській раді «маски-шоу»: доголосувалися «по-людськи»

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У середу, 22 лютого, зранку до Броварської міської ради завітали представники поліції, як повідомили депутати БМР у коридорах ради, з постановою від Генпрокуратури (інформація уточнюється).

Зі слів міського голови Ігоря Сапожка та депутата Леоніда Черепейніка, ТОВ «Брігус» отримало кредит в банку під закладення земельної ділянки. Міська рада восени 2016-го змінила цільове призначення цієї земельної ділянки. На думку банка рішення міської ради щодо зміни цільового призначення земельної ділянки для ТОВ «Брігус», яку заклали під кредит, незаконне. Тому банк звернувся із заявою до Генпрокуратури відкрити кримінальне провадження, що і було зроблено.

Керуючий справами Костянтин Кузнецов зачитав постанову про вилучення документів у юридичного відділу по ТОВ «Брігус». Наразі представники правоохоронних органів перебувають у кабінеті начальника юридичного відділу Альбіни Баба-Мірзоєвої.

Як повідомляла раніше «Трибуна-Бровари», одним з найскандальніших питань на вересневій сесії у 2016 році став проект щодо відмови (саме так зареєстрований документ) ТОВ «Брігус» у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення та зміні цільового призначення земельної ділянки площею 0,6760 га по вул. Лісовій, 24. Тоді міська рада мала б «відмовити» ТОВ «Брігус» у зв’язку з тим, що погодження проекту землеустрою не відповідало одній зі статей Земельного кодексу України. Крім того, питання було поставлено на голосування з формулюванням «відмовити», а не «надати», оскільки проект зміни цільового призначення мав бути погоджений з управліннях архітектури і містобудування, але цього зроблено не було.

Тоді під час обговорення прозвучала інформація, що за цією адресою проживають люди, які, за словами мера, «страждають, оскільки не можуть отримати прописку». Аргументи міського голови Ігоря Сапожка за де-факто підтримку «Брігуса» — зміни до генплану міста затягнуться мінімум на рік — зійшлися з аргументами депутатів про те, що рішення дасть «зелене світло» узаконенню усіх незаконних забудов, оскільки буде створений прецедент. Депутат Опалько навіть прямо запитав у мера: «Ви підпишете незаконне рішення?».

До речі, під час обговорення саме цієї сесії прозвучав заклик від депутата Юрія Скотнікова проголосувати «по-людськи», який став своєрідною визитівкою цього народного обранця. «Люди опинилися заручниками ситуації, і я піду на порушення у відстоюванні їхніх житлових прав», — сказав тоді Скотніков.

У підсумку на голосування винесли проект у двох варіантах: перший — взагалі відмовити у затвердженні проекту землеустрою, другий — дозволити, але з доповненням — «заборонити подальшу забудову».

Депутати підтримали ігнорування закону — 21 голос: Сапожко, Тоцька, Чаюн, Скотніков, Бабич, Сенько, Крилова, Мельник, Темченко, Семенов, Оксютенко, Бойко, Шевчук, Лемпіцький, Бельський, Чередник, Білокінь, Тютюнник, Лопатюк, Дудко, Зінченко.

Поділіться.

Залиште відповідь