У броварських колонках для пиття виявлено кишкову паличку, нітрати і завищену жорсткість

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Вода у 6-ти із 9-ти перевірених колонок не відповідає тим чи іншим нормативним вимогам для пиття. В одній із них на Розвилці навіть виявили кишкову паличку та лактопозитивні бактерії, яких не має бути в питній воді. У решті – завищений вміст нітратів і показник жорсткості води. Про це йдеться у доповіді та звіті броварського районного відділу лабораторних досліджень.

Згідно зі звітом фахівців, для дослідження вони відібрали 9 зразків води із 9 таких джерел водопостачання. У колонці по вул. Ярослава Мудрого, 8 установили невідповідність проби води за колі-індексом – 41 при допустимому не більше 3 на 100 куб. см. Там знайшли бактерії групи кишкової палички та лактозопозитивні бактерії, яких не мало бути згідно з нормативами.

У решті колонок виявили невідповідність за санітарно-хімічними показниками. Це – перевищення вмісту нітратів, нормативне значення яких становить не більше 50 мг/куб. дм. У деяких випадках також встановили завищену жорсткість води. Цей показник не має перевищувати 10 ммоль/куб. дм:

  • по вул. Героїв Небесної Сотні – вміст нітратів становить 71,4 мг/куб. дм;
  • по вул. Михайла Грушевського, 17/1 – вміст нітратів становить 55,7 мг/куб. дм, показник жорсткості – 13,1 ммоль/куб. дм;
  • по вул. Олега Онікієнка, 8 – показник жорсткості становить 11,05 ммоль/куб. дм;
  • по вул. Симона Петлюри, 15 – вміст нітратів становить 53,5 мг/куб. дм, показник жорсткості – 13,31 ммоль/куб. дм;
  • по вул. Гагаріна, 29 – вміст нітратів становить 67,8 мг/куб. дм.

Під час сьогоднішньої оперативної наради за участі міського голови керівниця відділу лабораторних досліджень Віра Товстоног зазначила, що йдеться про якість води саме в колонках, а не міських бюветах.

Віра Товстоног також повідомила, що проби води взяли лише з 9 таких джерел водопостачання, оскільки інші не працюють. Керівник КП «Броваритепловодоенергія» Василь Андреєв розповів, що поламані колонки відремонтують цього року. З його слів, після виділення на ремонт грошей, уже розпочалися підготовчі роботи: складають дефектні акти і готують кошторис на кожну із колонок.

Поділіться.

Залиште відповідь