У броварських навчальних закладах планують запровадити «картку школяра». Думка директорів

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У броварських школах планують запровадити банківську «картку школяра», якою учні розраховуватимуться за харчування чи інші послуги в школі. Саме з цієї теми відбулася зустріч  чиновників, освітян та представників Укргазбанку. Про це йдеться в повідомленні на сторінці Броварської міської ради у Фейсбуці.

«Учень отримує пластикову картку, на яку батьки вносять кошти. З допомогою цієї картки учень може розраховуватися в шкільній їдальні за отримання товарів чи послуг. Ця картка є дублікатом, адже основну отримуватимуть батьки, які і здійснюватимуть контроль за фінансовими операціями своєї дитини», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що учень поза межами навчального закладу не зможе розрахуватися особистою «карткою школяра». Більше того, дитина може взагалі не брати її до школи, адже навчальний заклад формуватиме реєстри на списання коштів та передаватиме їх у банк. Батьки лише отримуватимуть повідомлення від банку про списання коштів із головної (батьківської) карти.

Саме Укргазбанк за таким принципом співпрацює зі столичними навчальними закладами в столиці, в районі Троєщина.

Чи запрацює така картка в броварських школах – невідомо: спочатку вчителі мають проконсультуватися з батьківськими комітетами щодо доцільності такої іновації. Також освітяни проконсультуються з колегами зі шкіл, де вже працює «картка школяра».

Як повідомила «Трибуні-Броварів»  заступниця начальниці управління освіти і науки Броварської міськради Тамара Стельмах, це добровільна новація, і, наприклад, якщо із 10-ти шкіл на впровадження «карток школяра» погодяться деякі навчальні заклади, то інші ніхто не примушуватиме.

Думка директорів шкіл

«Я не бачу необхідності вводити «картку школяра» при вже сформованій схемі оплати за харчування учнів. Наразі є рахунок, на який батьки вносять оплату і проблем у цьому немає», – зазначає «Трибуні-Броварів» директорка ЗОШ №3 Лілія Гладишевська.

З її слів, сама ідея з карткою хороша, але виникатимуть проблеми, коли ці картки діти почнуть губити.

«Під час презентації цієї картки говорилось, що відповідальна особа здає реєстр учнів із картками в банк. Тобто, нам потрібно наймати ще одного бухгалтера, який цим займатиметься. Ще один момент: якщо хтось із батьків не поповнить картку, то цей реєстр не пройде і ми не зможемо нагодувати інших учнів», – каже очільник НВО Андрій Холодний.

«Якщо в школі буде банківський термінал для оплати за харчування з цієї картки, то я підтримаю цю ідею. В іншому випадку – це великий об’єм роботи займатися реєстром учнів, які мають ці картки. Для цього потрібно наймати додаткову штатну одиницю», – повідомив «Трибуні-Броварів» директор ЗОШ №2 Валерій Кащеєв.

Судячи з відповідей директорів шкіл, із якими нам удалося поспілкуватися, вони схильні, аби не змінювати налагоджену систему оплати за харчування учнів на банківський рахунок. У директорів шкіл ще є час, аби аргументовано схвалити чи відхилити впровадження цього проєкту.

Фото – Українські новини

Читайте також

  1. Харчування дітей у броварських школах та садочках подорожчало
  2. Українські школи переходять на оновлений санітарний регламент. Що змінюється
  3. У броварській СШ №5 батьки наполягають змінити підходи до харчування учнів
  4. Що їстимуть учні в школах: МОН затвердив нове меню. ФОТО, ВІДЕО
  5. Більше фруктів і м’яса, менше солі і цукру: зміни норм харчування в школах і садках
Поділіться.

Залиште відповідь