Українські школи переходять на оновлений санітарний регламент. Що змінюється

Pinterest LinkedIn Tumblr +

На початку грудня минулого року Міністерство охорони здоров’я затвердило новий Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти, який вступив у дію з 1 січня 2021 року. Попередній аналогічний документ, який діяв майже 20 років, вже не є чинним.

Регламент затверджений наказом Міністерства охорони здоров’я № 2205. Документ визначає вимоги до шкільних приміщень, їдальні, меблів, навчального обладнання, спортивних майданчиків, прибудинкових територій закладів тощо.

Нові правила регулюють наявність у школах інтернету, зобов’язують обладнати туалети всередині будівлі, а також забороняють орендувати приміщення навчальних закладів під непрофільний бізнес.

Крім того, змінено підходи до організації харчування  – в школах дозволяється організовувати кейтерінг, який має відповідати принципам і вимогам безпеки харчових продуктів на базі системи НАССР. Передбачено ряд обмежень щодо вмісту в стравах солі, цукру і жиру з урахуванням сучасних тенденцій щодо здорового харчування та рекомендацій ВООЗ.

Санітарним регламентом також встановлюється перелік продуктів, які заборонено продавати в школах у буфетах і автоматах – чіпси, сухарики, снеки, м’ясні та рибні продукти промислового виробництва, ковбаси, сосиски, копчена і солона риба і т. п.

Встановлено групу харчових продуктів, які повинні бути в щоденному шкільному раціоні – злакові, овочі, фрукти, молочні продукти. Врегулюється і питання харчування дітей з особливими потребами.

Санітарний регламент передбачає:

  • учні, які проживають на відстані понад 2 км від закладу освіти, забезпечуються транспортом для підвезення до школи;
  • усі працівники шкіл повинні проходити обов’язкові профілактичні огляди. У разі порушення термінів проходження профілактичних оглядів працівники до роботи не допускаються;
  • оренду приміщень шкіл не під освітні  потреби заборонено;
  • встановлено вимоги до благоустрою території шкіл та осіб, які мають слідкувати за дотриманням норм та нести відповідальність за їх порушення;
  • дозволено для використання у закладах освіти дротове або бездротове підключення до мережі Інтернет. У разі, якщо використовується бездротове підключення, роутери Wi-Fi повинні розміщуватися на висоті не менше ніж 2 метри від підлоги і виключатись у позанавчальний час;
  • встановлено вимоги до комп’ютерного обладнання, яке використовується в закладах освіти. Діагональ моніторів персональних комп’ютерів повинна бути не менше ніж 15 дюймів. У разі використання ноутбуків їх екран може дорівнювати 14 дюймів, але пристрій повинен мати клавіатуру та мишку;
  • для профілактики порушень постави запропоновано не менше ніж 2 рази на рік пересаджувати учнів в інші ряди, що буде профілактикою сколіозів та порушень зору та слуху;
  • учнів, які часто хворіють простудними захворюваннями, ревматизмом, ангінами, рекомендовано розміщувати в третьому ряду, тобто біля внутрішньої стіни;
  • у закладах освіти повинні бути внутрішні санітарні вузли, адже кожна десята школа в Україні має зовнішній туалет, що несе ризики виникнення у дітей урологічних та сечостатевих хвороб.

нові санітарні вимогиНагадаємо, що з 8 до 24 січня в Україні діятиме локдаун черед пандемію коронавірусу. Так, всім школам та вузам рекомендовано перейти на дистанційне навчання.

За словами очільника Міністерства освіти та науки Сергія Шкарлета, перерва в освітньому процесі через локдаун триватиме максимум тиждень.
Своєю чергою в Міністерстві охорони здоров’я рекомендують із 8 до 24 січня відпустити дітей на канікули.
 Читайте також

1. Харчування в броварських школах та садочках здорожчає, але його організацію можна змінити

2. У броварській СШ №5 батьки наполягають змінити підходи до харчування учнів

3. Фінансова та юридична автономії: броварські школи відпускають у «вільне плавання»  

4. Кишкові розлади: у Броварах небезпечна ситуація і найвищий показник цього року

5. Посилений локдаун «призначили» на січень. Перелік обмежень

6. Відеоуроки, тести та завдання для 5-11 класів: МОН запустило Всеукраїнську школу онлайн

Поділіться.

Залиште відповідь