У квітні броварське повітря стало бруднішим. ДОСЛІДЖЕННЯ

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У квітні цього року середньомісячна концентрація діоксиду азоту становила 3 гранично допустимі норми. Раніше цей показник теж був завищений. Однак, у березні – лише в 1,8 разу, а в квітні 2019 року – у 2 рази. До того ж, підвищився і вміст діоксиду сірки, який минулого місяця становив 1,2 від гранично допустимої норми. Про це йдеться у зведеннях моніторингу Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського ДСНС України.

Як і раніше, обсерваторія робить заміри в Броварах у єдиному пункті спостережень – на вул. Симона Петлюри, 20. Результат у Броварах наведено в таблиці нижче.

Домішки Середньомісячні концентрації Максимальні концентрації
березень 2020 квітень 2020 квітень 2019 березень 2020 квітень 2020 квітень 2019
Завислі речовини 0,3 0,3 0,3 0,1 0,1 0,1
Діоксид сірки 0,7 1,2 0,9 0,1 0,2 0,1
Оксид вуглецю 0,3 0,3 0,3 0,3 0,2 0,5
Діоксид азоту 1,8 3,0 2,0 0,7 1,7 0,7

 

Гранична допустима концентрація (ГДК) – це відношення наявної кількості речовини на одиницю об’єму до гранично допустимої. Тому, як пояснюють експерти обсерваторії та незалежні екологи, ГДК не має перевищувати рівня 1,0.

У зведеннях також вказано рівень забрудненості повітря важкими металами. У Броварах у І кварталі 2020 року фахівці зовсім не виявили вмісту мангану, хрому, заліза, кадмію, міді, нікелю та цинку. А гранично допустима концентрація свинцю становила 0,1.

Читайте також:

  1. У Броварах запрацювала перша станція контролю за станом повітря, ще дві – у процесі налаштування
  2. У Броварах повітря несе ризик для людей із хворобами органів дихання: дані телеграм-бота

Дослідження проводили також і в Білій Церкві, Обухові та Києві – усюди встановили погіршення якості повітря, переважно за рахунок діоксиду азоту. А в столиці відмітили зростання вмісту також фенолу, формальдегіду, оксиду азоту та завислих речовин.

Нагадаємо, саме минулого місяця на Житомирщині та Північній Київщині, зокрема в Чорнобильській зоні відчуження, спалахнули масштабні пожежі. Після буревію вся Київщина опинилася в диму з продуктів горіння, зазначали фахівці.

горить і тліє ліс

Пожежники гасять ліс у Чорнобильській зоні відчуження, 17 квітня. Фото – ДСНС

Міжнародні системи моніторингу якості повітря навіть показували Київ як найзабрудненіше місто світу. Інші вказували на дуже шкідливий рівень забруднення, зокрема і в Броварах. Міський голова Ігор Сапожко тоді зауважив, що рівень діоксину азоту перевищений утричі.

Водночас ще до квітневих пожеж у Центральній геофізичній обсерваторії імені Бориса Срезневського звернули увагу, що в 2019 році в порівнянні з 2018 у повітрі Броварів стало більше діоксиду азоту.

Читайте також:

  1. Екопротест у День Броварів: рятуйте, ми хочемо жити! ФОТО
  2. Дихати і вижити: екодесант на сесії міськради проти забруднення повітря
  3. У Броварах стартував онлайнмоніторинг забруднення повітря
Поділіться.

Залиште відповідь