У росії – дефолт за валютними борговими зобов’язаннями

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У росії вперше з минулого століття стався дефолт за своїм суверенним боргом в іноземній валюті, що стало кульмінацією дедалі жорсткіших західних санкцій, які перекрили шляхи платежів закордонним кредиторам. Про це пише Bloomberg.

Протягом місяців країна- агресорка знаходила шляхи обходу покарань, запроваджених після вторгнення в Україну. Але наприкінці дня неділі 26-го червня закінчився пільговий період для виплати відсотків у розмірі 100 мільйонів доларів США до 27-го травня, що вважається дефолтом у разі невиплати.

«Це ознака швидкої трансформації країни в економічного, фінансового та політичного ізгоя. З початку березня національні єврооблігації торгуються на проблемних рівнях, валютні резерви центрального банку залишаються замороженими, а найбільші банки відірвані від світової фінансової системи», – пише видання.

Країни, які не виконують зобов’язання, зазвичай не можуть більше позичати гроші, але росія вже фактично позбавлена можливості позичати гроші на західних ринках через санкції.

Сама рф відмовляється визнати дефолт і заявляє, що в неї є кошти, щоб покрити будь-які рахунки. Минулого тижня вона оголосила, що перейде на обслуговування свого непогашеного суверенного боргу в розмірі 40 мільярдів доларів у рублях, критикуючи «форс-мажорну» ситуацію, яку, за її словами, штучно створив Захід.

Історія

Під час фінансової кризи в росії та обвалу рубля 1998 року уряд президента Бориса Єльцина оголосив дефолт за внутрішнім боргом у розмірі $40 млрд. Востаннє росія терпіла дефолт щодо своїх іноземних кредиторів понад сто років тому, коли більшовики під керівництвом Володимира Леніна відмовилися від боргового тягаря царської епохи 1918 року.

Дефо́лт (англ. default – невиконання обов’язків) – стан у кредитних відносинах, що настає, коли позичальник не виплачує свої борги або платежі, порушення платіжних зобов’язань позичальника перед кредитором, нездатність проводити своєчасні виплати за борговими зобов’язаннями або виконувати інші умови договору позики. Цим терміном позначають будь-які види відмови від боргових зобов’язань (тобто він певною мірою є синонімом поняття «банкрутство»), але, як правило, його використовують вужче, маючи на увазі відмову центрального уряду або муніципальної влади від своїх боргів.

Існує різниця між поняттями дефолт — невиконання фінансових обов’язків, неплатоспроможність — неможливість виплачувати зобов’язання, та банкрутство — визнана господарським судом фінансова неспроможність.

ФОТО – hll.de

Читайте також:

  1. В Україні розглядають варіант будівництва модульних лікарень. ФОТО
  2. У Броварській громаді обстежили 14 пошкоджених ворожими обстрілами об’єктів
  3. До 30 тисяч євро: українці, які постраждали від російської агресії, зможуть отримати компенсацію
  4. Безробітних, не працевлаштованих протягом 30 днів, залучатимуть до громадських робіт. ВІДЕО
Поділіться.

Залиште відповідь