У садочку «Віночок» спалах вітрянки. Хвороба в Броварах не полишає своїх позицій

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Протягом 12-18 квітня у Броварах зареєстрували 19 випадків вітряної віспи. 6 із них трапилось у садочку «Віночок», що в Старому місті. Востаннє хворих на вітрянку тут реєстрували аж місяць тому, і тоді стався лише один випадок. Тим часом спалах недуги в Броварах триває: щотижня в місті виявляють орієнтовно 20 хворих, майже всі – серед дітей. Такі висновки можна робити з аналізу останніх звітів броварського міськрайонного відділу лабораторних досліджень.

Як зазначено у звіті установи за минулий тиждень, вітряна віспа відправила на лікування 18 дітей і одного дорослого. Серед неповнолітніх – 15 відвідують броварські навчальні заклади. Так, у садочках «Казка» і «Калинка» сталося по два випадки захворювання. А серед вихованців ДНЗ «Ластівка»,  «Ромашка», БНВО, 6-ї і 7-ї шкіл – по одному.

Та найбільше дітей захворіло в садочку «Віночок», що розташований між зупинками «Пекарня» та «Автошкола». Тут «злягло» одразу шестеро. Слід зазначити, що востаннє вітрянку у «Віночку» реєстрували місяць тому. Тоді в закладі трапився один випадок недуги. Загалом у березні було лише двоє хворих. Принаймні таке відомо із наявних щотижневих звітів відділу лабораторних досліджень.

Зазначимо, що одночасні масові спалахи в навчальних закладах трапляються нерідко. Лише позаминулого тижня в садочку «Джерельце» зареєстрували одразу 5 хворих. Місяць тому – спалах у 9-ій школі. А на межі березня і квітня спалах у трьох закладах – 4 випадки в 2-ій школі та по 3 випадки – в ДНЗ «Перлинка» і «Червоні вітрила». Зауважимо, що саме того тижня зафіксували найбільше випадків вітрянки протягом 2019 року за семиденний період – 24.

В останньому звіті відділ лабораторних досліджень вказує, що всі 19 минулотижневих хворих на вітрянку лікуються амбулаторно. Водночас, оскільки в Україні не проводять загальної вакцинації проти недуги, спалах закінчиться після накопичення достатнього прошарку колективного імунітету.

Поділитись

Про Автора

Leave A Reply