У школах Броварської громади з 90 вакансій не закрито четверту частину

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У школах Броварської громади – кадровий голод. Ще в липні в управлінні освіти та науки оприлюднили 90 вакансій. Нині у відділі кадрів управління називають цифру 7. Проте насправді потреба у вчителях значно більша. 

У відділі кадрів управління освіти та науки вказують, що наразі з 90 вакансій незакритих залишилося лише 7 у школах №5, 7, 9 та 10. Мова про потребу учителів української мови та літератури, англійської мови, інформатики, математики та фізики.

Проте, як вдалося з’ясувати журналістам «Трибуни», насправді потреба у вчителях є фактично в кожній школі. І кількість вакансій втричі більша.

Актуальні вакансії у школах

Так, у переліку вакансій від 2 вересня, наданих Броварським міськрайонним центром зайнятості, 32 позиції щодо пошуку кадрів у школи.

Як вказано в переліку вакансій, найбільше вчителів – 12 – потребує гімназія ім. С. Олійника. Проте, як зазначила директорка гімназії Валентина Волошина, наразі мають вільні лише 0, 5 ставки вчителя фізики. Хоча ці пів ставки читає вчителька фізики, та і без них має значне навантаження.

За словами директорки, зокрема з учителем історії допоміг центр зайнятості, інші спеціалісти «знайшлися» самі.

У ЗОШ №2 є нагальна потреба у 6-ти вчителях: фізики, математики, географії, фізкультури, трудового навчання (хлопці) та музики.

Попри те, що в 3-ій школі влітку ще було 5 вакансій, їх вдалося закрити фактично всі. На сьогодні потреба лише у вчителі фізичної культури.

Спеціалізована школа №5 влітку виставила 7 вакансій. На жаль, станом на 6 вересня бракує вчителя фізики, початкових класів та фізкультури.

У ЗОШ №6 потреба в учителі математики. Також є вакансія двірника.

Протягом літа в СШ №7 також шукали вчителів математики, української мови і літератури, фізики та інформатики (2 вакансії на період декретної відпустки). Однак і на сьогодні вакансії залишаються актуальними. За словами директорки СШ №7  Ольги Жигулової, всі години читають інші вчителі.

У НВК був найбільший кадровий голод на вчителів інформатики. Їх потрібно було три. Як повідомив директор НВК Андрій Холодний, прогалину зі спеціалістами з інформатики закрили: прийшли працювати молодий спеціаліст та студентка. Наразі актуальна вакансія вчителя фізики.

У  підготовці до нового навчального року ЗОШ №9 виставило 7 вакансій. Проте до 1 вересня вдалося закрити лише половину. На сьогодні потреба в 4 вчителях: фізики, математики та двох початківцях.

Станом на 6 вересня, лише три школи в громаді не потребують кадрів – це Требухівська було (мала 3 вакансії), ЗОШ №1 у Броварах та Княжицька школа. Згідно з інформацією на сторінці управління освіти, в цих школах було по 10 вакансій.

Ще в липні управління освіти та науки нарахувало 90 вакансій у школах Броварської громади. Частину потреб у кадрах вдалося закрити, іншу частину  перекривають за рахунок наявних вчителів, тож уроки в школах читаються всі, запевняють очільники навчальних закладів.

Проте у відділі кадрів освіти та науки зазначають, що з кожним роком вакансій у школи, особливо на точні науки, все більше. На сьогодні з 20 вакансій ( із ЗОШ №10 нам не вдалося зв’язатися – авт. ) 10 – це вчителі фізики, математики, інформатики.

Про професію вчителя

На жаль, на сьогодні професія вчителя  престижною не вважається. Тож на педагогічні спеціальності вступають далеко не завжди ті, хто свідомо обирає вчительський шлях. Часом у педагоги потрапляють ті, хто не добрав балів на інші спеціальності. До того ж, не мотивує працювати в школах рівень зарплати при переповнених класах, неповага до вчителя з боку частини батьків та учнів, проблема житла. Тож усе частіше закінчення педвузу зовсім не гарантує, що молодий вчитель піде працювати за спеціальністю. До того ж, поїде жити та працювати у сільську місцевість.

У 2017 р. в Україні стартувала програма «Навчай для України», де для того, щоб викладати в школі, не обов’язково бути вчителем. Достатньо мати вищу освіту, глибокі знання з якогось шкільного предмету, лідерські якості та багато натхнення. У 2017 році Україна стала 41-ю державою, яка приєдналася до глобальної мережі Teach For All, яка об’єднує понад 50 країн, 14 000 учасників та понад 60 000 випускників програм.

Організатори рекрутять випускників найкращих українських університетів, молодих спеціалістів, які не є вчителями за освітою, але мають високий рівень знань одного зі шкільних предметів і готові на два роки поїхати працювати вчителем у маленький населений пункт – село або невелике містечко.

Учасник програми, окрім зарплати вчителя, отримує постійну менторську підтримку – щомісячну стипендію, що  покриває базові потреби (харчування, житло тощо) та диплом магістра з педагогічних і освітніх наук університету Грінченка.

Можливо і Броварам варто подумати, як інтегрувати таку молодь у нашу освітянську громаду. Ну і про будівництво нових шкіл у нових кварталах.

Головне фото – Андрій Захарченко

Читайте також

  1. У броварських школах і садочках бракує вчителів та вихователів. ВАКАНСІЇ
  2. Голова КОДА про ремонт парку «Перемога», соціальне житло та нецільове використання коштів
  3. Броварська школа №5: про День знань і готовність до нового навчального року. ФОТОРЕПОРТАЖ
  4. Друга зміна та переповнені школи: чи скоро для Броварів якісна освіта стане реальністю?
  5. Дистанційна робота: для броварських учителів закуплять 628 ноутбуків
Поділіться.

Залиште відповідь