У центрі уваги депутатів — регламент та секретар міської ради

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Сьогодні у малій залі Броварської міської ради відбулася друга за ліком робоча зустріч представників партійних фракцій місцевого «парламенту» з міським головою Ігорем Сапожком. Окрім питання формування постійних комісій, депутати приділили увагу змінам та доповненням до Регламенту Броварської міської ради VII скликання.

Організуйте куратора по документації!

Почалося засідання з дещо неприємної ситуації. На попередній зустрічі представники та голови фракцій надали свої телефони та електронні адреси адміністрації міської ради для швидкого та зручного контакту.

Як виявилося під час засідання, відразу три фракції — «Демократичний Альянс», «Свобода» та БПП «Солідарність» не отримали від адміністрації міської ради жодного документу — пропозиції від міського голови по заступниках, членах виконкому та кадрах структурних підрозділів міської ради.

Про відсутність документів на електронній пошті заявив депутат (фракція БПП «Солідарність») Роман Сімутін. Спочатку представник адміністрації сказала, що сталася технічна помилка і саме Романе Вікторовичу лист не дійшов. Коли ж те саме сказали представники «Свободи» та «ДемАльянсу» — пеняти на технічні неполадки адміністрації стало складніше. Сімутін навіть не стримався: «Організуйте врешті-решт якогось куратора по документації! Що, знову починається як було на минулій каденції — ніколи вчасно документів не дочекаєшся?».

Комісій не п’ять, а шість

Спочатку планувалося, що в оновленій міській раді буде п’ять постійних комісій. Однак, депутати, зокрема, перший номер у списку партії «Демократичний Альянс» Аліна Дяченко запропонувала створити окрему комісію, яка б займалася  питаннями ЖКХ — «Комісія з питань житлово-комунального господарства та благоустрою». Відокремивши її від «Комісії з питань земельних відносин, будівництва та архітектури».

Таку пропозицію депутати підтримали.

«Солідарність» бачить секретарем ради Ірину Веремчук

Під час засідання представник фракції БПП «Солідарність», депутат Євген Гредунов озвучив пропозиції щодо організації роботи Броварської міської Ради:

— розподілити депутатів по виборчих округах;

— в бюджет закладати окремий розділ фінансування потреб кожного округу на півріччя (при цьому відповідальний за збір інформації щодо потреб фінансування та послідовності фінансування мешканців округу — депутат цього округу);

— створити новий сайт міської Ради в якому висвітлювати роботу кожного депутату, апарату Ради, міського голови, членів виконкому, департаментів та відділів виконкому, комунальних та бюджетних підприємств;

— введення конкурсної системи на посади заступників міського голови, керівників департаментів, відділів, комунальних підприємств;

— провести аудит землі, комунальної власності,

— створити механізми виконання інвестиційних зобов’язань перед містом забудовниками;

— провести професійну атестацію керівників департаментів, відділів, комунальних

підприємств;

— організувати правове навчання депутатів;

Надав Євген Валерійович і кадрові пропозиції щодо секретаря міської ради. Це депутат, обраний по списку «Солідарності» по виборчому округу №26 Ірина Веремчук — безпартійна, головний бухгалтер «БРОВАРИДЕСНАБУД». Її пан Гредунов охарактеризував як людину «нейтральну, не політизовану і без амбіцій, яка має досвід роботи з людьми та документообігом».

У цьому місці лише зазначимо, що як стало відомо виданню «Трибуна-Бровари», нині триває пошук компромісу між фракціями і мером Броварів щодо посади секретаря міського голови, і окрім пані Веремчук розглядаються кандидатури — Роман Сімутін (БПП «Солідарність»), Аліна Дяченко («Демократичний Альянс») та Оксана Мельник («Єдність»).

Передбачається, що процедура голосування за кандидатів на цю посаду буде таємним.

Окрім цього пан Гредунов нагадав, що потрібно розвивати теми створення муніципальної поліції та броварського телебачення, а також підтримав ідеї, які раніше вже звучали від «Самопомочі» та «Демократичного Альянсу» щодо створення технічної можливості прямого якісного транслювання сесій міськради у Інтернеті. Зокрема, лідер «ДемАльянсу» Аліна Дяченко наголосила на тому, що на сайті міської ради потрібне архівування відео трансляцій із засідань виконкому, сесій та комісій, щоб будь-який відвідувач, який не був на засіданні, мав можливість його переглянути.

Голосування як у Верховній Раді

Цікаву дискусію викликала тема голосування депутатами. Кілька фракцій, зокрема, БПП «Солідарність», «Самопоміч» та «Демократичний Альянс» заговорили не лише про введення персонального голосування, а й введення відповідної електронної системи. Звичайно, заговорили про систему підрахунку голосів, про можливе кнопкодавство (як же без нього?) та про систему запобігання йому.

Присутній на засіданні народний депутат України Павло Різаненко зауважив, що потрібно переходити на систему мікрофонів біля кожного депутата, які працюють так, що коли депутат говорить, автоматично йде запис його слів. «Це дуже б полегшило роботу тим, хто вестиме стенограму», — сказав Павло Олександрович.

Також говорилося про те, що потрібно запровадити практику допущення на засідання виконкому, сесій та комісій усіх бажаючих — простих мешканців міста Бровари, та прописати у регламент право присутніх за згодою депутатів або міського голови виступати на засіданнях.

Цікаво, що коли депутати почали говорити про те, що потрібні прозорі стосунки між владою і громадою, народний депутат України Павло Різаненко додав: «Було б добре ще й зробити прозорі гаманці». Відчуття було таке, що Павло Олександрович озвучив цю фразу комусь із присутніх персонально…

Сімутін «пройшовся» по регламенту

Окремою темою стали зміни та доповнення до діючого регламенту.

Так, депутат Роман Сімутін звернув увагу на те, що комісії повинні збиратися не пізніше ніж за 10 днів до початку сесії міської ради.

«Потрібен час, щоб усі неоднозначні питання на комісіях, депутати могли б обговорити у своїх фракціях. Ті реалії, коли земельна комісія збиралася за день-два до початку сесії, і все це відбувалося нашвидкуруч — не потрібні», — зауважив Сімутін. Після невеличкої дискусії із міським головою, вихід був знайдений — комісії мають проводити засідання не пізніше, ніж за 7 робочих днів (вкупі з вихідними виходить 9).

Також звернув увагу депутат Роман Сімутін на те, що коли готуватимуться проекти рішень, не можна допускати, щоб у них з’являлися поправки і доповнення, які не обговорені та не затверджені членами комісії.

«Ще свіжі у пам’яті випадки, коли проекти рішень із п’яти-шести пунктів, «раптово» виносилися на сесії уже з 15-ма пунктами. Часто, приходячи на засідання комісії, ти отримуєш зовсім не ту інформацію, яка вивішена на сайті. Таке можна було спостерігати у питаннях земельних відносин, комунальної власності, бюджетної сфери. Щоб уникнути таких нюансів потрібно все детально прописувати у регламенті», — сказав депутат.

Звернув увагу депутат і на такий фактор, як пояснювальна записку до кожного проекту рішення.

«Пояснювальна записка — документ, в якому чітко розшифровується важливість прийняття того чи іншого проекту рішення. Якщо це проект стосується земельної ділянки, то в ній має вказуватися — що це за земельна ділянка, чи вона в оренді, чи на ній щось забудовано, чи сплачена оренда плата і т. д. Лише бачачи таку інформацію, можна приймати якісь рішення», — сказав Сімутін. Депутат від Радикальної партії Олега Ляшка Вадим Андрієвський тут же запропонував до пояснювальної записки додавати порівняльну таблицю — як виглядав проект до змін і як — після.

Окремо Сімутін звернув увагу на скликання позачергових засідань сесії міської ради. «Потрібно повністю прописати процедуру — у яких випадках скликається позачергова сесія», — зазначив депутат.

Нагадаємо, що завтра о 12.00 відбудеться третє робоче засідання представників фракцій і міського голови Ігоря Сапожка, на якому продовжиться підготовча робота до першої сесії міської ради VII скликання.

Як зазначили самі депутати, щодо комісій повинна з’явитися перша кадрова конкретика.

Наприклад, лідер «Демократичного Альянсу» Аліна Дяченко уже заявила про те, що її фракція має намір делегувати до Комісії з питань житлово-комунального господарства та благоустрою депутата Андрія Саука, а до — Комісії з гуманітарних питань — депутата Олега Берестового.

Поділіться.

Коментарі закриті.