«Усім миром»: підприємства, організації, ентузіасти та активісти «озеленили» парк Шевченка та Київську

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Броварські активісти громадської організації «Еко-Бровари», небайдужі мешканці та депутати взяли участь 22 квітня у висадці дерев на одній з центральних вулиць міста.

У парку імені Тараса Шевченка та на ділянці вулиці Київської від зупинки «Старий Центр» (у напрямку столиці) до перетину з вулицею Зазимський шлях понад 20 активістів цілий ранок садили клени та кущі.

О 9.00 ентузіасти та активісти почали збиратися біля Броварської прокуратури. «Трударі» відразу ж розділилися на дві умовні робочі групи. Одна частина активістів на чолі з Оленою Лахно розпочала висадку саджанців кленів гостролистих «Глобозум» уздовж вулиці Київської, інша — умовна група активістки Анни Хмуренко — вирушила до парку імені Шевченка висаджувати кущі та дерева різних видів.

До благодійної допомоги для висаджування кленів (кожен саджанець з кореневою системою коштує 1800 грн) долучилося чимало організацій, підприємств та фондів. Зокрема, ПП «Комкон Груп», ТОВ «АКП-ГРУП», ТОВ «Екопосуд», ТОВ «Перспективні переробні системи», ТОВ «Бровари-Вторма», ТОВ «Софія» (Трикотажна фабрика), ТОВ «Трейдполімер», ТОВ «Просперітатіс» (забудовник ЖК «Скандія»), ТОВ «Торговий Дім Ліза», БО «Благодійний Фонд «Лівобережна Київщина», Броварський алюмінієвий завод, приватні особи, яких знають у Броварах як волонтерів та активістів — Слободяник Олена, Чемер Тетяна, Некрашевич Андрій, Федюкова Світлана та інші.

Серед охочих долучитися до дійства — поліпшення екологічної ситуації у місті — долучилися як броварчани-активісти зі «стажем», так і «новачки», які вперше брали участь у подібних заходах. Завітали на акцію і активно працювали троє депутатів Броварської міської ради — Леонід Черепейнік, Ірина Веремчук та Сергій Батюк.

Кореневу систему саджанців клену, які закуповувалися в садовому центрі «Greensad», огорнули мішковиною та обмотали проволокою. Як розповів спеціаліст із озеленення Садового центру «ДаЛаС» Юрій Кривошей (саме там було закуплено добрива для кленів — гідрогель «Аквасоль» та «Віва»), саджати клени потрібно саме в запакованому вигляді, щоб коренева система під впливом води не оголилася і не руйнувалася, а зберігалася в своєрідному огорнутому шарі землі.

Юрій Кривошей.

«Мішковина поступово розлізеться, а коріння, розростаючись, проходитиме крізь проволоку, але при цьому на початковій стадії коренева система не зруйнується», — розповів спеціаліст Юрій Кривошей. Активісти ж спочатку дискутували з фахівцем, мовляв, у мішковині коріння не дихатиме, але зрештою все ж довірилися майстру своєї справи.

Ще до висадки дерев свій внесок у «екологічний процес» зробили комунальні служби та відділи — УЖКГ, ВКБ та КП «Бровари-Благоустрій»: комунальники виставили умовні позначки, де висаджувати дерева, упродовж акції техніка КП «Бровари-Благоустрою» — техніка та водовоз — допомагали активістам з постачанням води та перевезенням чорнозему для обсипання дерев. Також комунальники для висадження дерев надали інвентар — відра та лопати.

Поки більш доросле населення займалося висадкою важких саджанців на Київській (молоде дерево з кореневою системою в землі із силою можна було підняти лише удвох), більш юна частина активістів займалася висадкою кущів у парку Шевченка.

Характерно, що тут було багато малечі, яка прийшла з мамами та татами долучитися до такої благородної справи. І хоча фізично робота в парку Шевченка була легшою, все ж потребувала багато енергії, витримки та акуратності.

Тут висаджували 65 кущів «Форзиції», «Туї колоновидної», «Туї Хозері», «Спірея Золоте полум’я». Їх благодійно надав розплідник декоративних рослин «БІОСФЕРА-Л». Кущі «Вeрби Мацудана» благодійно подарував cадовий центр «Greensad».

Зазначимо, що і в парку Шевченка, і на вулиці Київській до активістів підходило багато людей, особливо похилого віку, які висловлювали слова подяки ентузіастам, які вийшли на акцію і у такий спосіб привертають увагу до екологічної ситуації у місті.

Як розповіла «Трибуні-Бровари» активіст Анна Хмуренко, напередодні акції відбулася ще одна приємна подія — для таких навчальних закладів, як ЗОШ №1, №3, №5, НВК, № 10 та двох дитячих садків — «Барвінок» і «Віночок» були привезені для висадження плодові саджанці яблуні та черешні (60 штук), які благодійно надав «Ботанік Маркет». Заклади ці були обрані у зв’язку з тим, що у них виховуються і навчаються діти членів ГО «ЕКО Бровари». Допоміг привезти саджанці член ГО «Авангард АТО Броварії» Анатолій Лук’яненко. Саме він, як розповіла Анна Хмуренко, домовився із лісництвом у селі Залісся і привіз звідти саджанці берези (15 шт.) та червоного дубу (25 шт.), які висаджували у парку «Перемога».

Як повідомили активісти, попри те, що глобальних висадок дерев до осені не планується, акції все ж періодично повторюватимуться.

Бажання дати життя новому, що може врятувати хоч в малій долі місто, у броварчан є. Це радує, і вони заслуговують на слова вдячності.

Поділіться.

Залиште відповідь