В інформаційних плакатах про місцеві вибори в Україні врахують інклюзивність

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Центральна виборча комісія затвердила форму і текст плакатів, що роз’яснюють порядок голосування та відповідальність за порушення законодавства про місцеві вибори. Виготовлення таких плакатів буде враховувати питання інклюзивності. Про це повідомляє ЦВК у своїй постанові за 02.10.2020 рік.

«Комісією встановлено, що при виготовленні плакатів у нижньому правому куті розміщується матричний двовимірний QR-код для переходу за посиланням із мобільних пристроїв на доступні формати плакатів для осіб із порушенням здоров’я (у зв’язку з інвалідністю, тимчасовим розладом здоров’я, віком), що забезпечують переклад інформації, показанної на плакаті, українською жестовою мовою, наступне поширення інформації в аудіоформаті і спеціальний текстовий цифровий формат, доступний для осіб із вадами зору», – йдеться в повідомленні пресслужба ЦВК.

Член Центрвиборчкому Віталій Грень зазначив: «Ми зробили суттєвий крок вперед у питаннях забезпечення надання інформації людям з вадами зору та слуху. А по суті стали новаторами, адже вперше в історії національних виборів розміщені на виборчих дільницях інформаційні плакати, що роз’яснюють порядок голосування та відповідальність за порушення виборчого законодавства, будуть містити QR-код».

Він уточнив, що, просканувавши код телефоном, можна буде прослухати інформацію, розміщену на плакаті. Така функція почне діяти ближче до дня голосування.

Згідно з постановою ЦВК, інформаційні плакати виготовляються друкарським способом на одному аркуші офсетного паперу:

  • щільністю не менше 90 г / кв.м;
  • формату А2;
  • без глянцевого покриття;
  • без переносів слів;
  • з використанням контрасту між текстом і фоном плаката;
  • без зображень, що перекриваються текстом.

Спеціальний текстовий цифровий формат, доступний для осіб із вадами зору, передбачає використання контрастних темних (чорних) шрифтів Verdana i Arial на світлому тлі або світлих (білих) шрифтів на темному тлі.

Розмір зображення QR-коду на плакаті повинен бути не менше 25х25 мм.

Читайте також:

  1. Імена і партії: хто від кого йде в депутати Броварської ОТГ. Частина I

  2. Імена і партії: хто від кого йде в депутати Броварської ОТГ. Частина II

  3. Імена і партії: хто від кого йде в депутати Броварської ОТГ. Частина III

  4. ЦВК затвердила форми та кольори бюлетенів на місцеві вибори

Поділіться.

Залиште відповідь