В Україні дефіциту медичного кисню немає – Олександр Комаріда. А в Броварах?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

В Україні для медичних потреб виробляється кисню більше, ніж споживається. Проблеми можуть виникати при пікових навантаженнях із логістикою. Про це під час брифінгу розповів перший заступник міністра охорони здоров’я Олександр Комаріда. Яка ситуація з киснем в броварській лікарні – «Трибуні-Броварів» розповів директор Броварської багатопрофільної клінічної лікарні Валентин Багнюк.

«Кисню в Україні виробляється більше, ніж споживається. На добу виробляється понад 400 тонн рідкого кисню. Це кисень, що йде на потреби системи охорони здоров’я. Його споживання –  до 400 тонн на добу», – сказав Комаріда.

Він додав, що заводи, які зупинялися на регламентні роботи, вже відновили постачання кисню в систему охорони здоров’я.

Комаріда пояснив, що як такого дефіциту кисню в Україні немає, були певні проблеми з логістикою.

«Під час пікових навантажень на будь-яку систему є певні перебої з логістикою. Якщо ми візьмемо кисень, це не просто перелити з однієї ємності в іншу. Коли він виробляється, потрібен певний час на те, щоб завантажити 20-тонну машину. Якщо виробляється 500 кг кисню на годину заводом, то для того, аби завантажити 20-тонну машину, потрібно приблизно 40 годин. І коли ми бачимо, що в лікарню вночі госпіталізують багато пацієнтів, то вранці ця лікарня потребує значно більше кисню. Ми екстрено намагаємося забезпечити її киснем, і виникають певні логістичні збої», – пояснив Комаріда.

Стосовно постачання кисню з Польщі, перший заступник міністра зауважив, що основні виробники кисню історично розташовані на сході Україні, тому при постачанні кисню в лікарні західних областей, зручніше це робити саме з Польщі.

Якщо потреба в кисні зросте, то, за словами Комаріди, всередині країни буде розгорнуто додаткові потужності.

Також він нагадав, що уряд виділив 395 млн грн як субвенцію на автономні кисневі станції для лікарень.

За його словами, критеріїв для лікарень, де встановлюватимуться кисневі станції, декілька: до якої хвилі належить лікарня, скільки кисневих точок у ній розгорнуто, скільки ще може бути розгорнуто та як логістично туди доставляється кисень.

Ситуація в Броварах

«Станом на 2 листопада, за фактом у нас є запас – 1700 кг кисню. Також сьогодні обіцяють привезти ще 3000 кг», – розповів журналістам «Трибуні-Броварів» директор ББКЛ  Валентин Багнюк.

З його слів, наразі на добу йде 1000-1200 кг рідкого кисню. Тобто, його достатньо на 4 дні.

Як раніше зазначав в.о. заступника директора з медичної частини хірургічного профілю ББКЛ Володимир Андрієць, броварська лікарня постійно забезпечується киснем:«Якщо кисень закінчується – нам відразу привозять нову партію».

Також керівництво броварського медзакладу повідомило, що в резерві в лікарні є 55 балонів по 40 літрів газоподібного кисню. «Це «недоторканий» дводенний запас на крайній випадок», – зазначив Валентин Багнюк.

ФОТО – Здоров’я 24

Читайте також:

  1. Після канікул на навчання вийшли переважно початкові класи шкіл Броварської громади

  2. У Броварах біля центру вакцинації людині стало зле. Наслідки щеплювання? ВІДЕО

  3. Протипоказання для вакцинації від COVID-19: МОЗ затвердило перелік

  4. Із 30 жовтня Київщина переходить у «червону» карантинну зону. Які обмеження діятимуть?

Поділіться.

Залиште відповідь