В Україні можуть побудувати космодром на березі Чорного моря

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Місце для будівництва космодрому знайшли на узбережжі Чорного моря – на кордоні Одеської та Миколаївської областей. Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на пресконференцію учасників Об’єднання інноваційно-космічних кластерів.

Про це заявили голова Одеської ОДА Сергій Гриневецький і керівник Національного центру управління і випробувань космічних засобів Володимир Присяжний.

За їх словами, відповідну територію вже знайшли на адміністративному кордоні Одеської та Миколаївської областей. Однак будівництво космодрому вимагатиме погодження з Туреччиною, оскільки існують ризики падіння відпрацьованих ступенів ракети на її територію.

«Поки що космодром в Україні не будують, бо наша територія густо заселена. А при спорудженні такого об’єкта повинні бути дотримані певні вимоги. Зокрема, необхідна безлюдна територія  – не менше 500 км під трасою польотів ракет-носіїв і важливих народногосподарських об’єктів по 200 км в обидва боки від цієї траси»,  – зазначив Гриневецький.

Зі свого боку голова управління Дніпропетровського космічного кластеру Євген Рокитський уточнив, що вже існують сучасні технології, які дозволяють запускати ракети-носії з невеликих територій, не завдаючи шкоди довкіллю.

Поділіться.

Залиште відповідь