В Україні заборонили продаж ліків дітям до 14 років

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Депутати Верховної Ради остаточно схвалили законопроєкт, який забороняє продаж ліків дітям до 14 років. Такою забороною хочуть запобігти самогубствам серед дітей. Про це свідчить картка закону на сайті парламенту.

Автори закону нагадали, що щороку в світі близько 800 тисяч людей закінчують життя самогубством. Лише в Києві за останні два роки зафіксували 60 спроб дитячих самогубств, а з початку 2021 року їх було 25.

Водночас другий найбільш поширений спосіб такої смерті — використання ліків (причому близько 60% таких самогубств припадають на дітей).

Законопроєкт забороняє продаж ліків громадянам, яким немає 14 років. Якщо в провізора виникне сумнів щодо віку покупця, він має вимагати пред’явлення документа, що засвідчує вік.

Також в Україні можуть запровадити штраф за продаж ліків дітям. За відповідний законопроєкт депутати вже проголосували в першому читанні, а 15 липня до нього вже додали правки перед другим читанням.

Заборона продажу ліків дітям до 14 років: Верховна Рада підготувала законопроєкти

Нагадаємо,16 лютого у Боярці під Києвом у ліцеї «Гармонія» дві семикласниці отруїлися пігулками. Одна з них померла. За декілька днів із подібним отруєнням до лікарень потрапили дві восьмикласниці з Умані та 15-річний хлопець із Києва.

На думку уповноваженого з прав дітей Миколи Кулеби, причиною подібних інцидентів можуть бути різноманітні групи в соцмережах, які спонукають підлітків до небезпечних для життя і здоров’я дій.

ФОТО – ДоброNews.City

Читайте також:

  1. Заборона продажу ліків дітям до 14 років: Верховна Рада підготувала законопроєкти

  2. «Ні» підробці: оригінальність ліків можна буде перевірити через мобільний додаток

  3. В Україні легалізували окремі препарати на основі медичного канабісу

  4. Антибіотики продаватимуть за електронними рецептами. ВІДЕО

Поділіться.

Залиште відповідь