Заборона продажу ліків дітям до 14 років: Верховна Рада підготувала законопроєкти

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Профільний комітет Верховної Ради пропонує заборонити в Україні продаж ліків особам до 14 років і карати за це. Про це повідомив голова Комітету здоров’я нації Михайло Радуцький на своїй сторінці у Фейсбуці.

Зі слів Радуцького, такі заходи пропонують через збільшення кількості самогубств серед підлітків.

Так, комітет планує змінити статтю 21 Закону України «Про лікарські засоби».

«Згідно з цими змінами, реалізація лікарських засобів громадянам, які не досягли 14-річного віку, буде заборонена. В разі виникнення сумніву щодо віку покупця реалізація лікарських засобів буде здійснюватися за умови пред’явлення документа, що засвідчує його вік», – пояснив Михайло Радуцький.

У разі порушення заборони, комітет пропонує карати штрафом від 6 до 25 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (102–425 грн). За повторне порушення – від двадцяти п’яти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів (425–1190 грн).

При цьому Радуцький не уточнив, чи заборона стосуватиметься окремих груп препаратів, чи поширюватиметься на всі лікарські засоби.

Обидва проєкти закону зареєстровані на сайті Верховної Ради від 22 лютого 2021 року.

Нагадаємо,16 лютого у Боярці під Києвом у ліцеї «Гармонія» дві семикласниці отруїлися пігулками. Одна з них померла. За декілька днів з подібним отруєнням до лікарень потрапили дві восьмикласниці з Умані та 15-річний хлопець із Києва.

На думку уповноваженого з прав дітей Миколи Кулеби, причиною подібних інцидентів можуть бути різноманітні групи в соцмережах, які спонукають підлітків до небезпечних для життя і здоров’я дій.

Фото – Слово і діло

Читайте також

  1. На ліки для онкохворих виділили додатково 750 тисяч гривень

  2. Щоб вижити: десятимісячному Єгорці з Броварів потрібні найдорожчі в світі ліки

  3. Фейкові ліки: компанію оштрафовано за виробництво та розповсюдження «Антикоронавірусу»

  4. Пільговики можуть безкоштовно замовити й отримати ліки, не виходячи з дому

Поділіться.

Залиште відповідь