Із 1 січня 2019 року розпочинається черговий етап подання е-декларування за 2018 рік. Згідно з Законом України «Про запобігання корупції», відповідні електронні декларації повинні подавати місцевий голова, держслужбовці, депутати місцевих та обласних рад, правоохоронці, судді та особи, уповноважені на виконання функцій держави, місцевого самоврядування та інші суб’єкти декларування.

Щорічно до 1 квітня декларації (повідомлення про суттєві зміни в майновому стані) подаються згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті НАЗК.

Як зазначено на сайті НАЗК, щоб підготуватися до е-декларування, треба виконати наступні дії:

  • Перевірити адресу електронної поштової скриньки, яка вказана в персональному кабінеті Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Нагадаємо, відповідно до Указу Президента України від 15.05.2017 №133/2017 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28.04.2017 «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» доступ до окремих поштових серверів у домені .ru обмежений. Тому для роботи з Реєстром слід використовувати поштові скриньки, які не підпадають під зазначені обмеження: ukr.net, i.ua, email.ua, gmail.com і т.д.
  • Перевірити термін дії та працездатність Вашого ЕЦП для роботи з Реєстром.

Минулого року декларації за 2017 рік депутати Броварської міськради подали усі, хоча троє запізнились на два дні. Окрім цього, при дослідженні електронних декларацій за 2017 рік очільників двох найбільших комунальних підприємств міста КП «Бровари-Благоустрій» і КП «Броваритепловодоенергія», а також керівників первинної та вторинної медицин у Броварах не було вказано ніяких фінансових зобов’язань, суттєвих витрат та будь-яких фінансових заощаджень. Згідно з декларацією броварського міського голови Ігоря Сапожка за 2017 рік, доходи та грошові активи мера зменшилися. А в дослідженні е-декларацій заступників міського голови, секретаря міськради та керівника справами виконкому за 2017 рік знайшлися і мільйонери з понад 10 автівками, землевласники угідь і навіть «безхатько», який не має ні квартир, ні землі, ні грошових заощаджень.

Нагадаємо, за несвоєчасне подання декларації без поважних причин або надання недостовірних відомостей, передбачено притягнення до адміністративної, кримінальної відповідальності у встановленому законом порядку. Позаминулого року за невчасне подання декларації судили депутата КОДА.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: