28 Nov 2020, 9:12 AM (GMT)

Коронавірус в Україні

709,701 Інфіковано
12,093 Померло
335,135 Одужало

Вакцини від грипу вже є в аптеках України – Центр громадського здоров’я. А в Броварах?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

«Вакцини від грипу вже є в аптеках України», – таке повідомлення розміщено на сторінці Центру громадського здоров’я України. Чи є вакцини в Броварах?  

Як інформує Центр громадського здоров’я, першу партію вакцин від грипу привезли в Україну 2 жовтня. Мова про тривалентну вакцину «Джісі Флю» (Південна Корея) у кількості 30 360 доз, яка пройшла лабораторний контроль і вже доступна в продажу.

У повідомленні зазначено, що також у нашу країну завезли і 45 тис. тривалентних вакцин нідерландського виробництва торгової марки «Інфлувак». Після лабораторного контролю вона надійде в продаж.

Чотирьохвалентна вакцина «Ваксігрип Тетра» (Франція) буде в продажу на українському ринку орієнтовно через тиждень-два.

Тривалентна вакцина призначена для вироблення імунітету від трьох штамів грипу, які, за прогнозами, циркулюватимуть у Північній півкулі цього епідсезону, чотирьохвалентна — від чотирьох.

За інформацією Центру громадського здоров’я, минулого епідсезону від ускладнень грипу в Україні померла 71 людина. На грип та ГРВІ перехворіли 4,9 млн людей (12,9% населення), 63% з яких — діти віком до 17 років.

Де можна придбати та зробити вакцинацію від грипу в Броварах?

Ігор Кравцов

Як повідомив «Трибуні-Броварів» очільник Броварського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Ігор Кравцов, чотирьохвалентну вакцину французького виробника «Ваксігрип Тетра» закуплять відразу, як тільки вона надійде постачальникам. Але придбають її лише для працівників броварських амбулаторій.

Зі слів Ігоря Кравцова, минулого року менше половини медиків погодились робити щеплення. Цього року попит на вакцинацію від грипу серед медпрацівників значно зріс.

Броварчани зможуть зробити безкоштовне щеплення в амбулаторіях міста, але саму вакцину вони мають принести з собою.

Як зазначив Ігор Кравцов, вакцину потрібно принести в спеціальному холодильнику, де температура не більше +2-8° С. Також людина повинна мати копію сертифікату на вакцину, яку вона принесла.

Де можна купити вакцину від грипу?

Зі слів Ігора Кравцова, вакцину від грипу можна буде купити в аптеках та приватних клініках. У останніх можна відразу і зробити щеплення.

Журналісти «Трибуни-Броварів» зателефонували у декілька приватних клінік міста та з’ясували, що частина взагалі не займаються вакцинацією, ще частина – чекають на вакцину, адже в постачальників її зараз немає.

Більшість аптек міста не продаватимуть вакцини від грипу. А в тих, що і планують, також виникли труднощі з постачальниками.

Пульсоксиметр

Тож коли охочі броварчани зможуть прищепитися від грипу – питання залишається відкритим.

Фото – «Коментарі», Ірина Ющенко

Читайте також:

  1. У Броварах розпочали безкоштовну вакцинацію від сказу домашніх тварин. ГРАФІК

  2. Графік роботи амбулаторій сімейної медицини у вихідні

  3. Захворіли – сидіть удома та викликайте лікаря. КОРИСНІ ТЕЛЕФОНИ

Поділитись

Leave A Reply