Вчені навчили «нанороботів» вбивати ракові клітини

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Вчені створили засіб, який буде вбивати ракові клітини. Нова біохімічна наномашина проникає через клітинну мембрану, заявили учені з Центру передового біомолекулярного розпізнавання Корейського інституту науки та технологій та інших установ, повідомляє Scitech daily.

Дослідники створили “наномашини”, які використовують механічні молекулярні рухи, щоб проникати у ракові клітини.

Нова біохімічна наномашина проникає через клітинну мембрану та руйнує ракові клітини.

Цей метод дозволяє знищувати ракові клітини за допомогою механічних рухів, не використовуючи протиракові препарати.

Науковці розробили наномашину ​​шляхом синтезу та об’єднання наночастинок золота з молекулами, які можна згортати та розгортати.

Ієрархічна наномашина вбиває клітину за допомогою молекулярних рухів згортання та розгортання в певних середовищах, зокрема, у ракових клітинах.

Також учені прикріпили в наномашині спеціальну молекулу-засувку, що дозволило їм контролювати рухи та вибірково вбивати тільки ракові клітини.

«Ми пропонуємо новий метод прямого проникнення в ракові клітини, щоб знищити їх за допомогою механічних рухів молекул, приєднаних до наномашин без ліків. Це може стати новою альтернативою для подолання побічних ефектів хімієтерапії», – сказав розробник.

Зазначається, що наномашина працюватиме тільки в середовищі з низьким pH. У нормальні клітини з відносно високим рН (приблизно 7,4) наномашина проникнути не зможе. Однак при низькому рН навколо ракових клітин (приблизно 6,8) механічний рух наномашини буде відбуватися.

Дослідження очолив Йонгдо Чжон з Центру передового біомолекулярного розпізнавання Корейського інституту науки та технологій (KIST).

ФОТО – Радіо Свобода

Читайте також:

  1. Онкоскринінг раку шийки матки: у Броварах жінок обстежуватимуть безкоштовно

  2. Як онкопацієнтам отримати допомогу під час війни

  3. Требухівська школа отримала відзнаку за допомогу онкохворим дітям. ФОТО

  4. Про безоплатні медичні послуги для онкохворих

Поділіться.

Залиште відповідь