Верховна Рада відкрила ринок землі

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Цієї ночі український парламент ухвалив закон про обіг земель сільськогосподарського призначення. За таке рішення проголосували 259 народних депутатів. Про це повідомляють ЗМІ.

Законопроєкт ухвалили в оновленій, «компромісній» редакції, передає Громадське. Вона передбачає, що ринок має запрацювати з 1 липня 2021 року (раніше мав запрацювати з 1 жовтня 2020 року) після чого ще два роки тільки фізичні особи зможуть купувати землю, і не більше 100 гектарів.

Для юридичних осіб ринок землі має запрацювати з 2024 року. При цьому, у своїй власності компанії зможуть концентрувати до 10 тисяч гектарів.

Позачергове засідання Верховної Ради України від 30 березня (повністю)

Цей закон надає власникам сільськогосподарської землі право на продаж своїх ділянок (паїв), а також купувати землю. Раніше люди могли передавати землю лише шляхом довгострокових договорів оренди, які часом укладалися на десятки років.

Читайте також: Земля від «зe» до «я» або «підЗЕмелля» українського мораторію

Мораторій (заборона) на продаж землі діяв в Україні з 2001 року. Спершу його продовжили до 2005 року – до того часу в Україні мали розробити закон про обіг сільськогосподарських земель та запровадити ринок. Однак цього не сталося, тому мораторій продовжували щороку на 1 рік. Востаннє мораторій на продаж землі продовжили до кінця 2019 року, однак ринок землі не запрацює доти, доки не буде ухвалено закону про обіг землі.

Право на купівлю та продаж сільськогосподарської землі дозволяє повноцінне володіння земельними паями та відкриває можливості для використання землі у якості застави для кредиту.

Водночас у суспільстві існують побоювання того, що відкриття ринку землі призведе до того, що «всю землю викуплять олігархи, транснаціональні компанії та іноземці».

Як зазначає ЗМІ, надання права на купівлю та продаж землі не означає, що власники земельних паїв втратять право на користування ними. Іншими словами, ніщо не може примусити людину продати свій пай

До законопроєкту про ринок землі депутати подали 4018 правок. Станом на 6 березня депутати встигли розглянути лише 3298 правок. Решту правок розглядали протягом 30 березня. Завершили розгляд законопроєкту 31 березня о 00:40.

Рада розглядала законопроєкт про ринок землі з 6 лютого 2020 року. Загалом за цей час відбулося 10 сесійних днів, коли Рада проводить голосування. Решту часу депутати працювали або в комітетах, або з виборцями, вказують журналісти Громадського.

Читайте також:

  1. Фермер на Вінниччині вирощує дерево, яке протидіє глобальному потеплінню
  2. Житель Броварщини влаштував на своїй ділянці «бананову ферму»
Поділіться.

Залиште відповідь