Від завтра – локдаун: що можна продавати, а що – ні. ОНОВЛЕНИЙ перелік

Pinterest LinkedIn Tumblr +
На своїй офіційній сторінці у Фейсбуці головний державний санітарний лікар країни Віктор Ляшко оприлюднив оновлений перелік закладів, яким заборонено працювати під час локдауну з 8 по 24 січня, а які продовжать свою роботу з дотриманням усіх протиепідемічних заходів.
Як видно з таблиці, у переліку закладів, яким дозволено працювати, робота перукарень та салонів краси (за попереднім записом). Варто зазначити, що в період карантину більшість цих закладів саме так і працювали. Також дозволено торгувати побутовою хімією і друкованою пресою.
Нагадаємо, раніше з’явилася інформація, що на період січневого локдауну в Україні супермаркетам заборонять продавати побутову хімію, одяг, пресу та інші товари повсякденного вжитку.
Під час брифінгу 5 січня  міністр охорони здоров’я Максим Степанов назвав фейком інформацію про те, що забороняється продаж саме лікарських, ветеринарних препаратів і кормів. Це продавати дозволено.
Як бачимо з переліку нижче, продаж одягу залишився під забороною, як і робота непродовольчих ринків. Заборонено відвідувати заклади освіти, крім дитсадків, працювати кафе, барам і ресторанам (лише на виніс), спортзалам, басейнам і фітнес-центрам, проводити всі масові заходи ( і рекламні також). Працювати ТРЦ також не можуть (окрім винятків “Що дозволяється”).
Продовольчим ринкам торгувати дозволено, але з обмеженнями. А от якими – не вточнюється. Можна буде проводити і спортивні заходи. Але лише професійним клубам і без глядачів. Працюватимуть і готелі, пошта, фінустанови, АЗС, СТО, громадський транспорт.
закриття
У якості аргументу на запровадження локдауну, головний державний санітарний лікар країни вказує на статистичні дані, які говорять про серйозність коронавірусної небезпеки. Так, за словами Віктора Ляшка, 6 січня в світі зареєстровано рекордну добову кількість випадків коронавірусної хвороби – 781 833.
Відтак, зазначає головний державний санітарний лікар країни, навантаження на систему охорони здоров’я продовжує залишатись стабільно високим. На стаціонарному лікуванні перебуває 22 324 людини, щодня додається близько 2,5 тис. нових госпіталізацій, 150-200 летальних випадкі, також стабільним залишається й відсоток зайнятості ліжок у відділеннях інтенсивної терапії).
До того ж, зазначає Віктор Ляшко, більше третини населення (37%) нашої країни зараз проживає на територіях, які відносяться до червоного рівня епідемічної небезпеки. Окрім цього, з середини січня в країні відбувається традиційне зростання кількості випадків грипу та грипоподібних захворювань, що в умовах пандемії коронавірусної хвороби значно збільшить навантаження на систему охорони здоров’я.
Віктор Ляшко вказує, що в країнах, які святкували Різдво 25 грудня, через 14 днів значно зросла кількість випадків COVID-19. Тож закликає «свідомо виконувати протиепідемічні обмеження та робити свій вклад у подолання пандемії коронавірусу».
Також головний державний санітарний лікар країни повідомляє, що  від COVAX  отримали листа про можливість постачання в країну вже найближчим часом м-РНК вакцини.
Читайте також
Поділіться.

Залиште відповідь