Відпочинок біля моря: як не стати жертвою «житлових шахраїв»

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Українці, плануючи поїздку на море, нерідко віддають перевагу зніманню житла у приватних орендодавців. Це і дешевше, і нерідко комфортніше, ніж номер у готелі. Але серед оголошень про здачу в оренду такого житла трапляються пропозиції шахраїв. Їх можна розпізнати ще до здійснення передоплати і поїздки на відпочинок, зазначає Сегодня.

Знати свого контрагента

Квартирні (власне, й будь-які інші) шахраї будуть всіляко намагатися приховати своє справжнє ім’я, щоби в подальшому уникнути відповідальності. Тому важливо звертати увагу на поле «Ім’я» в оголошенні. Якщо в нього вписаний номер телефону, існує ймовірність того, що орендодавець недобросовісний. Загалом, небажання людини представлятися на будь-якому етапі оформлення домовленості та сплати за послугу має стати тривожним дзвіночком.

Додатковий сигнал — відносно «свіжий» профіль автора оголошення. Цілком можливо, що людина його завела лише з метою виманювання грошей, і не буде використовувати в подальшому.

Не «купуватися» на низькі ціни

Занадто приваблива ціна на квартиру чи кімнату — ще один підозрілий сигнал. Якщо орендодавець при цьому просить передоплату (особливо стовідсоткову), то це напевно пастка.

Фотографії як інструмент перевірки оголошень

За допомогою фото, розміщених в оголошенні, найлегше перевірити його справжність. Перш за все, зображення слід завантажити в поле «Пошук по картинці» пошуковика Google. Якщо це фото сильно розтиражоване в Інтернеті, напевно, автор оголошення просто приманює жертву красивими, але краденими знімками.

Якщо фотографії справжні, але у вас є сумніви, можна провести наступний етап фотоперевірки — попросіть орендодавця сфотографувати обумовлений предмет в тому ж інтер’єрі, що на знімку. Наприклад, це може бути (умовно) червона чашка на кавовому столику або свіжа газета на ліжку. У реального власника квартири не повинно виникнути проблем з виконанням такого прохання. Як і з наданням фотографій представленого інтер’єру з різних точок зйомки.

Ще ефективніше попросити орендодавця про відеодзвінок, під час якого він покаже кімнату або квартиру і відповість на всі питання. Якщо ж автор оголошення стверджує, що його житло розташоване поруч із морем, можна попросити його під час бесіди вийти на вулицю і показати, що пляж дійсно недалеко.

Також можна ставити під сумнів оголошення з невеликою кількістю фотографій (а то і зовсім без них).

Номер телефону — друге ім’я орендодавця

Перевіряти через пошукові системи важливо не тільки фото, але й зазначений в оголошенні номер телефону. Номер реальної людини напевно залишив «слід» в Інтернеті. Крім того, якщо автор оголошення представляється ріелтором, то його номер обов’язково повинен бути прив’язаний до месенджерів  — WhatsApp, Viber, Telegram і подібних. Як кажуть професійні представники ринку, це важливий інструмент роботи для людини, яка здає нерухомість в оренду. Якщо орендодавець-ріелтор ним не користується, значить, він зовсім не ріелтор.

Шукаємо в соцмережах

Зараз важко знайти людину, якої не було б в соціальних мережах. Адже це не лише платформа для ведення особистого блогу, але і зручний майданчик для просування своїх послуг. Тому варто пошукати ім’я людини, що дала оголошення, в соцмережах. У сумлінного орендодавця, особливо ріелтора, пропозиція напевно буде розміщена ще й на особистій сторінці. Крім того, якщо він спілкується в спільнотах цієї тематики і активний в них, значить приводів сумніватися в його чесності ще менше.

Говоримо про форму оплати

Вимога часткової передоплати послуг оренди житла саме по собі не є підозрілою. Але якщо орендодавець, наприклад, просить зарахувати йому ці гроші на телефон, це серйозний привід задуматися про його сумлінність.

Також експерти з питань фінансової безпеки не рекомендують перераховувати гроші на електронні гаманці. У разі чого їх дуже складно відстежити. А готівку — практично неможливо.

Оптимальний варіант — переказ передоплати на карту. Але і тут можуть бути нюанси. Наприклад, останнім часом шахраї нерідко дають своїм жертвам номер карти, але не називають ім’я власника цієї картки (і приховують своє ім’я). Подібним пропозиціям довіряти не варто.

Тест на умови бронювання

Шахраї часто заманюють жертв, додатковими вигодами при бронюванні житла. Наприклад, ви хочете в наступному місяці забронювати житло на добу. Професійні орендодавці неохоче погоджуються на таку бронь в довгостроковій перспективі — їм вигідніше почекати клієнта, який зніме житло на триваліший термін. У високий сезон в орендодавців рідко трапляються «вікна» в графіку здачі нерухомості. Шахрая ж цікавлять тільки гроші, тому він із задоволенням підтвердить бронь, щоби швидше отримати передоплату.

Перевірити підозрілого орендодавця можна, попросивши кого-небудь з родичів чи знайомих зателефонувати цьому власникові житла та попросити його здати нерухомість на цю ж дату. Звичайно, шахрай без зайвих питань на це погодиться.

Поділіться.

Залиште відповідь