Відпустка без стресу. П’ять простих порад

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Якщо ви починаєте злитися ще до того, як закінчите складати речі у валізу – змініть своє ставлення до відпустки. Не можна в одну мить просто взяти і розслабитися, втома минає у кілька етапів. Поради, як поступово перейти у режим відпочинку, дає The Huffington Post, опубліковані на «Life Pravda»

  1. Не бійтеся лишати незавершені справи

«Багато людей переживають сильний стрес, намагаючись в останній день перед відпусткою закінчити усі робочі справи, – розповідає Джей Кіп Метьюс, віце-президент компанії Counseling and Consulting. – Але ця робота буде й коли ви повернетеся».

У таких випадках Тері Бурдо, професор Оклахомського університету, радить розставити пріоритети у завданнях, які потрібно виконати до відпустки, а нетермінову роботу відкласти до повернення. Люди з оточення не турбуватимуть вас без нагального приводу, якщо ви попередите їх про свої плани. Але простежте й за тим, щоб самим не перевіряти пошту тричі на годину.

  1. Менше онлайн доступу

Чим частіше ви з’являєтеся онлайн, тим більше провокуєте звертатися до вас із робочих приводів.

«Чим більше ми перевіряємо свою електронну пошту і відповідаємо на телефонні дзвінки, тим більше ми навчаємо наших колег і начальників, що доступні цілодобово, 7 днів на тиждень», – зазначає Джей Кіп Метьюс.

  1. Не переоцінюйте ситуацію

Літак можуть скасувати, дощ може застати вас на пляжі. У таких випадках психологи радять відволікатися. Завантажте ще один альбом у плеєр, візьміть із собою книгу або журнал.

  1. Менше користуйтеся гаджетами

«Будьте готовими сприймати кожну мить такою, яка вона є, – радить Метьюс. – Спробуйте бути відкритими для нового досвіду й пригод: спостерігати, як йде дощ, дивитися на прибій та дихати прохолодним повітрям».

Не треба вимикати й ховати телефон. Просто зважайте на те, що нескінченні сповіщення повертають відчуття незадоволення й стресу.

«Виокремлюйте час для важливих телефонних розмов, а в решті випадків робіть так, щоб ніхто не міг вас потурбувати», – додає Джей. Не переймайтеся тим, чи впораються без вас колеги. Не варто боятися й того, що ваше повернення непотрібне.

  1. Нагадуйте собі, що все добре

«Якщо ви вимкнете телефон на кілька годин – це, швидше за все, не коштуватиме вам робочого місця», – наполягає Метьюс.

Врешті, запитайте себе, якою ви хотіли б запам’ятати відпустку. Навряд чи це буде спогад про надсилання електронних листів.

Поділіться.

Залиште відповідь