«Війни нема» та «бандерівська ідеологія»: броварські «ветерани» проти червоно-чорного прапора

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Сьогодні, 5 червня, під час засідання гуманітарної комісії депутати підтримали зі змінами проект рішення міськради про вивішування червоно-чорного прапора. Проти цього виступила Броварська міська організація ветеранів, яка фінансується з бюджету міста та була помічена в пропаганді комунізму. Позиція «ветеранів» збурила не лише членів гуманітарної комісії, а й активістів, які після засідання прийшли на розмову до офісу організації.

Під час розгляду питання на сьогоднішньому засіданні голова комісії Сергій Бельський зачитав листа від Броварської міської організації ветеранів. У ньому йдеться, що 40 підписантів виступають проти проекту рішення. Зокрема через те, що ініціатива виникла на знак протесту проти рішення Польського Сейму. Мовляв, це компетенція Верховної Ради України. У листі «ветерани» також зазначили: «…історія не зафіксувала ніякої російсько-української війни».

Така позиція організації збурила присутніх депутатів, голову і членів комісії. Лунали навіть пропозиції відправити ініціаторів до Росії, а також припинити їх фінансувати з міського бюджету. Присутній на засіданні представник Броварської міської організації ветеранів Ростислав Іллєнко на слова обранців зазначив: «Але ви відкрийте комп’ютер і наберіть «українсько-російська війна» – інформації немає […] У нас серце кожний день болить, коли ми чуємо, що наші люди гинуть на Сході. Але де, в якому документі, покажіть мені, що зафіксовано, що в нас війна з Росією».

До слова, за пошуком словосполучення «українсько-російська війна» в Google видає такі результати

Інформація про ініціативу швидко вийшла за межі малої зали Броварської міської ради. У соцмережах закликали охочих навідатись до Броварської міської організації ветеранів. Активісти націоналістичних організацій розповіли, що виступають за вивішування червоно-чорного прапора, зокрема, через те, що він пов’язаний із визначними подіями національно-визвольної боротьби та вшануванням пам’яті борців за незалежність України.

В офісі Броварської міської організації ветеранів активісти застали зачинені двері. Втім, їм вдалося спіймати одного із підписантів звернення – Віталія Івашковського, очільника броварського відділення Спілки ветеранів війни в Афганістані.

Віталій Івашковський зізнався, що підписати звернення він взявся за запрошенням Броварської міської організації ветеранів. Голова спілки афганців зауважив, що спочатку рішення про це має ухвалити Верховна Рада України. Водночас він погодився на пропозицію активістів не йти на конфлікт, «взяти нейтралітет» і відкликати свій підпис під скандальним листом.

Зазначимо, що під час сьогоднішнього засідання гуманітарна комісія ухвалила рішення зі змінами. Зокрема, депутати скоротили перелік свят, під час яких підприємствам, установам і організаціям буде рекомендовано вивішувати червоно-чорний прапор. Окрім того, прапор підійматимуть і після закінчення війни. Остаточне рішення з цього питання Броварська міська рада має схвалити під час сесії 21 червня.

Поділіться.

Залиште відповідь