Вірні традиціям: проект “Муніципальна варта” зняли з порядку денного

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Про це стало відомо під час 38-ї чергової сесії міської ради 15 лютого. Зняти проект рішення запропонував його автор депутат Юрій Скотніков. 

Укотре питання “Муніципальної варти” знімають для доопрацювання Статуту підприємства. Як пояснив Скотніков, під час розгляду проекту постійними депутатськими комісіями виникли запитання щодо окремих пунктів Статуту КП. Оскільки оновлений документ оприлюднили запізно й існує ймовірність, що депутат(к)и не втигли ознайомитися з ним як належне, проект рішення запропонували зняти. Присутні на сесії  підтримали таку пропозицію.

Юрій Скотніков також попросив депутатів_ок протягом тижня надавати власні пропозиції щодо покращення Статуту підприємства, які  профільна комісія  розгляне в десятиденний термін.

Питання “Муніципальної варти” уже стає ніби традиційним для сесій броварської міської ради. Угрудні 2017 року депутати у більшості відмовились створити КП «Муніципальна варта». Тоді «ЗА» ініціативу колеги-депутата проголосувало 16 депутатів.  «Трибуна-Бровари» уже писала про ініціативу Юрія Скотнікова, про ризики створення аналогу поліції на місцевому рівні та законодавчу базу держави з цього питання в цілому. Окрім цього, редакція слідкувала за розглядом проекту рішення постійними депутатськими комісіями та дослідила роботу інших громадських формувань, що займаються охороною комунальних об’єктів міста.

Зазначимо, що аби не засмучувати депутатів цифрами видатків на утримання варти, цього разу у проекті рішення, який сьогодні мала би розглядати сесія, обмежилися лише статуним фондом у розмірі 100 тис. грн. (попередні розрахунки Юрія Скотнікова на створення та утримання варти у 2018 році складали більш ніж 11 млн. грн.). Перечитавши нинішній статут, “Трибуна” також знайшли ще одну «вагому» статтю видатків. Цього разу пан Скотніков пропонує закріпити за КП «Муніципальна варта» приміщення по вул. Я. Мудрого, 20. Нині «цитадель правопорядку» заселена безхатьками,  у яку «копійчину» обійдеться бюджету реконструкція приміщень для потреб вартових – невідомо.

Найбільш спірними пунктами Статуту КП були завдання й шляхи їх реалізації представника_цями “Варти”. Запропонований паном Скотніковим варіант декларує і комерційну діяльність, і отримання прибутку, оскільки підприємство планує охорону товарно-матеріальних цінностей на договірних засадах (п. 4.10 проекту статуту), надання інформаційно-консультаційних та інформаційно-посередницьких послуг на комерційній основі (п.4.11), здійснення окремих видів діяльності на підставі ліцензій ( п.4.12) тощо. Однак це суперечить законодавству, адже громадські формування з охорони громадського порядку і державного кордону не мають право займатись підприємницькою діяльністю або іншою діяльністю з метою отримання прибутку (ст.3 ЗУ).

Окрім цього, багато сумнівів викликало й право “вартових” проводити рейди й перевірки. Себто суб’єкти господарювання (приватні, державні чи комунальні) мали би бути готовими до появи ще одного контролюючого органу. Більше того, депутат(к)ам пропонували надати повноваження муніципалам складати акти та протоколи про порушення громадського порядку, правил благоустрою та інших правил (п.6.3).

Неоднозначним лишається й питання відносин КП з поліцією. Депутат Андрій Саук під час засідання комісії з питань комунальної власності, приватизації, житлово-комунального господарства зазначив: «Я спілкувався з представниками поліції і вони негативно ставляться до створення муніципальної варти, оскільки вона не матиме законних повноважень і не працюватиме».

На початку засідання сесії Юрій Скотніков наголосив, що вважає питання безпеки й охорони комунального майна (як аргумент на користь створення КП «Муніципальна варта», ініціатори проекту нерідко вживали фрази про збереження малих архітектурних форм броварських парків (лавочки, ліхтарі, опори освітлення тощо)) першочерговими, тому сподівається, що найближчим часом Статут підприємтсва разом із доповненнями депутатів_ок буде затверджено.

 

 

Поділіться.

Залиште відповідь