Влада України узаконила самобуд

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У березні цього року Верховна Рада ухвалила Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” щодо продовження терміну прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт. Сьогодні, 20 квітня, документ набув чинності та був опублікований в “Голосі України”.

Відповідно до Закону орган державного архітектурно-будівельного контролю безоплатно протягом 10 робочих днів з дня подання заяви власниками земельних ділянок приймає в експлуатацію зведені без дозвільної документації будівлі, які за класом наслідків належать до об’єктів із незначними наслідками (СС1). 

Легалізувати можна будівлі, збудовані у період з 5 серпня 1992 року до 9 квітня 2015 року. У цей список входять індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки загальною площею до 300 квадратних метрів, господарські (присадибні) будівлі і споруди загальною площею до 300 квадратних метрів.

Крім того, закон поширюється і на збудовані до 12 березня 2011 будівлі і споруди сільськогосподарського призначення.

При цьому легалізація не поширюється на багатоповерхові житлові будинки та будівлі, побудовані з серйозними порушеннями законодавства, а також будівельних норм і правил. Узаконити самобуд можна буде до 31 грудня 2018 року.

Поділіться.

Залиште відповідь