Вулиця Київська: громада знову проти автомийки, забудовники стверджують — все законно

Pinterest LinkedIn Tumblr +

13 березня по вулиці Київській в районі торговельно-розважального комплексу «Термінал» відбулася акція проти вирубування дерев та будівництва на невеликій відстані від житлових будинків автомобільної мийки. Близько 30 чоловік з плакатами «Незаконна вирубка дерев», «Автомийка — незаконне будівництво», «Автомийці — ні — перед нашими будинками» та іншими пройшлися вздовж вулиці, а поруч із кафе «Бровархофф» навіть кілька разів перекривали вулицю.

Як зазначив присутній на акції депутат Броварської міської ради Андрій Лопатюк, який розділяє погляди мітингуючих, забудова, на переконання місцевих жителів, є незаконною. «Люди не хочуть бачити перед своїми будинками цю автомийку. Це екологічно небезпечно і може зашкодити водопостачанню. У нас є підозра, що автомийка може врізатися у водовідведення, яке проходить до будинків. До того ж, тут буде постійний шум від машин, що будуть митися. І взагалі — буде екологічна небезпека для будинків, що знаходяться поруч», — сказав Лопатюк.

Депутат наголосив на тому, що багатьох документів по забудові об’єкту ні депутати, ні громада не бачила.

«Нам їх постійно не надають. Вважаю, що пояснюється це проблемами, які несе з собою це будівництво. На останній сесії (10 чергова сесія 10-11 березня. — прим. Т.-Б.) мені мало не фізично довелося взяти в руки документи від представника забудовника, щоб ознайомитися з ними. Відразу по документах видно невідповідність у видачі містобудівних умов, у видачі декларації. Ми будемо у судовому порядку оскаржувати ці містобудівні умови та декларацію на початок будівництва. Щодо закидів про те, що це буде закрите виробництво і екологічно безпечне — вважаємо, що це слова. Не факт, що буде саме так. Основний критерій: з мешканцями ніхто не рахувався, не запитував їхньої думки і не проводив громадських слухань. Автомийок на вулиці Київській достатньо, немає необхідності створювати ще одну. Ми не проти інших забудов: будуйте офіси, ресторани, кафе. Мешканці проти будівництва мийки, СТО та АЗС, тобто, таких об’єктів, які будуть нести екологічну небезпеку», — підсумував депутат Лопатюк.

Зовсім іншої думки представник забудовника, колишній депутат Броварської міської ради Петро Базишин.

За словами Базишина, земля куплена через аукціон, вся юридична процедура пройдена, а усі дозвільні документи на будівництво автомийки є.

«На цій автомийці передбачено практично повністю закритий цикл виробництва. Тобто, вода кілька разів проходитиме через очисні споруди, фільтри і відстійники і потраплятиме знову на миття автівок. Хімічне виробництво? Жодного хімічного виробництва тут немає. Згідно ДБН, хімічне виробництво, якщо це хімвиробництво чи хімчистка, то воно може стояти впритул до їхніх будинків», — сказав Базишин.

Відзначимо, що також представник забудовника надав кореспонденту видання копії усіх документів, які дають, на його переконання, повне право будуватися.

документи (10)

документи (11)

документи (12)

Акції, за словами мешканців будинків та активістів, спрямовані на те, щоб привернути увагу до проблеми, будуть і далі продовжуватися.

 

Поділіться.

Коментарі закриті.