Виконком розглянув петиції: фонтан буде, з електронною чергою в лікарні – «запізнилися»

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Під час засідання виконавчого комітету Броварської міськради 31 жовтня  члени виконкому  розглянули та одноголосно затвердили 19 проектів рішень. Серед них – електронна петиція щодо нового фонтану в парку «Перемога». А от іншій  петиції  – щодо електронної черги в дитячій поліклініці – члени виконкому «ходу» не дали, так як, за словами головуючого на виконкомі Григорія Голубовського, «люди збирали підписи на те, що практично працює».

Петицію  від Олександра Сергійовича Плахова про облаштування нового сучасного фонтану в  парку «Перемога» на місці  існуючого, було оприлюднено на сайті міськради 15 серпня. Як вказав у петиції Олександр, громадськість хоче фонтан на зразок тих, що є у Києві на Поштовій площі, у містах  Бориспіль та  Ірпінь. «Новий струмінний фонтан закритого типу із підсвіткою буде не лише прикрасою оновленого парку, а і принесе купу задоволення броварчанам у спекотну погоду», – зазначено в петиції.

Із 250 необхідних голосів петиція набрала 263.

“Співаючий” фонтан у м. Ірпінь

«На початку року ми вивчали це питання,  я навіть їздив у Київ, дивився цей фонтан, – повідомив  головуючий під час виконкому міськради Григорій Голубовський. – Така пропозиція вже була до міського голови. Єдине, чому не наважилися  включати (ймовірно, в перелік робіт – авт.), суми були значними». Тому петиція, за словами головуючого, є приводом до вивчення питання на депутатських комісіях, а під час формування бюджету на наступний рік і буде закладено вартість на виготовлення проекту нового фонтану.

19 серпня на сайті міськради було зареєстровано петицію Наталії  Леонтіївни Величко. Стосувалася вона електронної черги в дитячій поліклініці.  Електронна система реєстрації пацієнтів, на думку броварчанки, надасть змогу самостійно в зручний час записатися на прийом до лікаря онлайн. Також, вважає броварчанка,  така «інновація» дозволить скоротити черги під кабінетами та покращить роботу медперсоналу. Жінка вказує, що стара «талонна» система застаріла і непрозора, і просить впровадити сучасний метод реєстрації пацієнтів на прийом до лікаря. Петиція набрала 252 голоси з необхідних 250 і  була винесена на розгляд  виконкому.

Однак  головуючий Григорій Голубовський  повідомив, що ця петиція запізніла, так як рішенням Броварської міськради від 15.12.2016 р., у рамках міської  Програми «Інформатизація закладів охорони здоров’я в м. Бровари на базі медичної інформаційної системи»  «робота давно проводиться, виділено кошти, закуплено обладнання, зараз йде навчання персоналу. І люди збирали підписи на те, що практично працює». Тому виконком не підтримав  петицію, а проголосував за те, щоб  у центрі первинної медико-санітарної допомоги та Броварській центральній лікарні Наталії Величко надали роз’яснення, як саме відбувається впровадження  електронної черги.

У свою чергу ми також звернулися до  головного лікаря  Броварського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Ігоря Кравцова за роз’ясненням. Як повідомив головний лікар, мова не йде про впровадження електронної черги в поліклініці. Тим більше в дитячій. І він взагалі не має ніякого стосунку до електронної черги. Він лише відповідає за розробку інформатизації мережі первинної ланки, зокрема, електронної  картки  пацієнта. «Це – електронний реєстр пацієнтів, лікарів, медсестер, – розповідає  Ігор Кравцов. –  Як це працюватиме? В комп’ютері лікар заповнюватиме електронну картку пацієнта, робитиме  всі необхідні призначення, а в кінці кожного місяця вся накопичена інформація   пересилатиметься в Національну службу здоров’я. Остання відшкодовуватиме  лікарям за кожного пацієнта 370 гривень». Саме таку суму на кожного пацієнта  закладено в держбюджет на 2018 рік. Електронна  картка  пацієнта запрацює вже до Нового року, пообіцяв головний лікар. А от коли буде  і чи взагалі буде електронна черга в поліклініці, – порадив звернутися до Валентина Багнюка. На жаль, поспілкуватися з головним лікарем БЦРЛ нам не вдалося – він  перебуває на лікарняному.

Ймовірно, члени виконкому не досить уважно вивчили проекти рішень, бо так і не розібралися, що інформатизація первинної ланки не має ніякого стосунку до створення в дитячій поліклініці електронної черги. Як уточнила нашим журналістам депутат міської ради Тетяна Крилова – ініціатор програми “Інформатизація медичних закладів міста Бровари”, “електронна черга  – це нездатніть лікарів розподіляти свій робочий час… Інформатизація первинної ланки і допоможе лікарям ефективно розподіляти свій робочий час, у такий спосіб і вирішити проблеми черг у амбулаторіях”. 

Нагадаємо, за програму «Інформатизація медичних закладів міста Бровари» та її початкове фінансування на 2017 рік у розмірі 1,6 млн грн наприкінці минулого року  проголосувала  промерська більшість. Однак  під час  23-ї  позачергової сесії Валентин Багнюк повідомив, що на обласній нараді представник Департаменту охорони здоров’я МОЗ  проінформував про введення у 2018 році  інформатизації медичних закладів на загальнодержавному рівні. Потім її поєднають із локальними на місцях. Депутати міськради були вражені почутим, адже кошти на міську програму  інформатизації медзакладів  – 1, 6 млн грн вже виділені, тож їх потрібно освоїти в 2017 році. Тому депутати 1 млн грн перенаправили на ремонт ІІ та ІІІ поверхів  дитячої лікарні та збільшили обсяги фінансування на лікування онкологічно хворих. А 600 тис грн, за словами  Ігоря  Кравцова, витрачено на інформатизацію первинної ланки. Та чи запрацює електронна картка пацієнта вже цього року – побачимо невдовзі. 

Фото – з  Інтернету

Поділіться.

Залиште відповідь