Висотний «бум»: невдовзі на Незалежності можуть з’явитися нові багатоповерхівки

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Про намір звести багатоквартирні житлові будинки із вбудованими нежитловими приміщеннями, стало відомо з сайту Броварської міської ради. 2 травня 2018 року заступник начальника управління містобудування та архітектури Світлана Батинчук видала ТОВ «ТАФІТ» містобудівні умови та обмеження для проектування об’єкту.

Згідно з документом, на земельній ділянці площею 1,2159 га буде зведено будинки умовною висотою 73,5 м, 67,5 м та 55,5 м.

Повертаючись до історії земельної ділянки по бульв. Незалежності в районі фабрики «Галіна Бланка», зазначимо, що вона знаходиться у приватній власності –  ТОВ «ТАФІТ» почало процес «формування» ділянки під власні потреби завчасно майже 10 років тому.

Спочатку, у грудні 2007 року, підприємство придбало 1,0651 га за 1092260,00 грн для будівництва та обслуговування бази по виробництву харчових продуктів. У червні 2008 року ТОВ «ТАФІТ» придбало ділянки із земель державної власності – ще 0,1508 га за 154645,4 грн для тих самих цілей. А у грудні того ж року рішенням сесії Броварської міської ради затверджується проект землеустрою на ділянку площею 1,2159 га вже зі зміною цільового призначення із земель промисловості на землі комерційного використання для будівництва торгово-розважального та офісного центру.

Протягом року (2007-2008 р.р. – прим. автора), поки приймались рішення БМР по зазначеній земельній ділянці, подання на сесію, серед інших, затверджував і тодішній голова земельної комісії  Сергій Піддубняк. Як виявилось, нині пан Піддубняк є засновником та кінцевим бенефіціарним власником замовника будівництва – ТОВ «ТАФІТ» (внесок Піддубняка до статутного капіталу – 1,41 млн. грн.). Саме товариство за збігом обставин було зареєстроване у 2007 році.

Цікавим є те, що, видаючи містобудівні умови на зведення висотки, управління архітектури та будівництва вказує про відповідність цільового та функціонального призначення земельної ділянки містобудівній документації на місцевому рівні, а саме – Детальному плану території обмеженої вул. Київською, вул. Металургів, вул. Симона Петлюри та бульв. Незалежності.

Якщо звернутись до, власне, детального плану, то важко не помітити, що земельна ділянка, про яку йдеться, запланована під будівництво торговельно-розважального та офісного центру, а не багатоквартирного будинку.

Відповідно до пояснювальної записки до детального плану, «забудова території представлена об’єктами різного функціонального призначення: громадськими, виробничими, комунально-складськими…Житлова забудова представлена двома гуртожитками для персоналу торговельно-розважального комплексу «Термінал», розташованими на приватній земельній ділянці ТОВ «Продагросервіс»». Далі за текстом документу зазначено, що ТОВ «ТАФІТ» планує збудувати саме об’єкт торгівлі, а не висотні будинки:

Чому міське управління архітектури вбачає відповідність запланованого будівництва затвердженому детальному плану території – пояснити важко.

Зрештою, це не єдине будівельне порушення у цьому мікрорайоні: не так давно на сусідній земельній ділянці під виглядом торговельно-офісного комплексу ПППВФ «М-Еко» побудувано багатоквартирний будинок.

Згідно затвердженого детального плану, тут має бути торговельно-офісний комплекс

Втім, ситуація з цим клаптиком броварської землі скидається на задачу з кількома невідомими. Адже ще однією загадкою залишається, як і коли ТОВ «ТАФІТ» вдалось змінити цільове призначення землі під будівництво та обслуговування багатоквартирного житлового будинку? Оскільки відповідного підтвердження такої зміни ми в рішеннях Броварської міської ради не знайшли, принаймні, поки що, то ж далі буде…

Нагадаємо, раніше видання «Трибуна-Бровари» вже інформувала читачів про наміри ще однієї фірми Сергія Піддубняка – ПП «Спартак» збудувати по вул. Київській торговельний центр «Серце міста».

Поділіться.

Залиште відповідь