Яйця, кефір і мегафон: як «Традиції і порядок» зривали сесію Броварської райради – ФОТО

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Сьогодні, 21 лютого, представники громадської організації «Традиції і порядок» на чолі з депутатом від «Батьківщини» Дмитром Івановим намагалися зірвати проведення 54-ї позачергової сесії Броварської районної ради.

Сесія мала розпочатися об 11:00, проте ще до її початку, під час засідання президії райради, до сесійної зали зайшли більше 50 молодиків і зайняли кілька останніх рядів. Як потім вони себе назвуть самі – члени громадської організації «Традиції і порядок».

У визначений час сесія райради, що планувала розглянути 15 питань, не розпочалося з технічної причини – аварія на енергомережі спричинила відсутність електропостачання. Голова райради Сергій Гришко запропонував два варіанти – або перенести сесію на наступний день, проголосувавши за це, або зібратися цього ж дня о 15:00. Були небезпідставні сподівання, що аварійні роботи до того часу закінчаться. Депутати обрали другий варіант і зібралися за кілька годин – із відновленням електропостачання. Голова ради розпочав сесію…

Вже під час затвердження порядку денного представник ГО «Традиції і порядок» Дмитро Іванов, не попросивши слова,не зреагувавши на пропозицію головуючого дочекатися для свого виступу розділу «Різне», аби висловити позицію, став апелювати до голови райради з місця. Він, перебиваючи виступаючого, ставив запитання і тут же вимагав відповіді на них. Вже у самих запитаннях висловлювалися безапеляційні та бездоказові звинувачення на адресу керівників району у незаконних діяннях, корупції тощо.

Заклики від голови райради та депутатів заспокоїтися, не заважати проведенню сесії, дотримуватися елементарних норм поведінки на Дмитра Іванова та його товаришів не діяли. У подальшому вони почали використовувати для висловлення своїх претензій мегафон.

Потім втрутилася у перебіг подій поліція. Правоохоронці зайшли до зали, поговорили з молодиками, а Дмитра Іванова попросили вийти для розмови у вестибюль. Це ніби заспокоїло останніх, але ненадовго…

Як потім з’ясувалося, нормальна робота сесії з дотриманням норм регламенту та, зрештою, з дотриманням елементарних етичних норм в плани «Традиції і порядок» та їхнього лідера Дмитра Іванова, не входили. З їхніх вуст лунали не просто недоведені звинувачення, в хід пішли образи: «хапуга», «бидло» і таке інше.

До речі, Дмитро Іванов також є депутатом Великодимерської селищної ради, який балотувався на місцевих виборів від партії Юлії Тимошенко «Батьківщина» та представляє цю політичну силу. Появу в сесійному залі райради (до речі, вже не першу) його та ГО «Традиції і порядок» пов’язують із депутатом Київської облради від «Батьківщини» Олегом Кищуком. Голова райради Сергій Гришко про це говорив на сесії відкритим текстом.

Сам Олег Кищук на сесії був присутнім, але не в самому залі. Він стояв на вході, спостерігав. У ситуацію із протистоянням не втручався. Не намагався Олег Кищук вплинути на поведінку свого однопартійця Дмитра Іванова, який із самого початку обрав тактику – завадити проведенню сесійного засідання.

Олег Кищук

В один з моментів, а сесія вже розглядала питання порядку денного, кілька чоловік з «Традиції і порядок» вирішили піти далі і несподівано для присутніх почали кидати сирі яйця у бік президії ради, а хтось із них ще й порозливав кефір. Власне, відеозйомка зафіксувала, хто саме кидав яйця.

У залі зчинився галас. Ситуація загострилася, і могла закінчитися фізичним протистоянням. Лише після того, як депутат райради Володимир Щиголь від мікрофону двічі звернувся до правоохоронців з вимогою виконати свій обов’язок, втрутитись у ситуацію та навести лад, до зали зайшли представники поліції.

Зрештою, ситуація увійшла у більш-менш спокійне русло. Депутати, усвідомлюючи, що головним завданням представників Дмитра Іванова, ГО «Традиції і порядок» було зірвати проведення сесії, все ж вирішили продовжити її роботу. Практично всі питання порядку денного вони розглянули. Зокрема зміни до районного бюджету, звіти про виконання багатьох районних Програм. Відклали лише розгляд звіту про виконання Програми розвитку футболу в Броварському районі – через непідготовленість питання.

Сесія затвердила нового керівника комунального закладу «Школа естетичного виховання». Її директором стала Ніна Песляк.

Олег Кищук в роботу сесію втрутився лише раз. З 14-ти питань його зацікавило лише одне – щодо видобутку піску. Але попри репліки Кищука з місця, фактично його спробі завадити позитивному голосуванню, депутати переважною більшістю голосів (21 «за» з 27-ми присутніх) надали погодження на отримання спеціального дозволу ТОВ «Укрейніан дігінг компані» щодо користування надрами. Йдеться про видобуток піску на Любечі. Одним з вагомих аргументів за це стало те, що відповідні відрахування за цю діяльність отримає Літочківська сільська рада. І це буде вагомим доважком до їхнього досить скромного бюджету.

Вже після завершення сесії ще досить довго безпосередньо в залі тривало емоційне спілкування представників ГО «Традиції і порядок», їхнім лідером Дмитром Івановим з головою райради Сергієм Гришком, головою райдержадміністрації Миколою Клименком, депутатами та активістами.

Слід також додати, що депутати та керівництво району не збираються залишати ситуацію з поведінкою Дмитра Іванова, інших представників ГО «Традиції і порядок», їхніми фактично хуліганськими вчинками на сесії райради без реагування.

Анатолій Гаркуша

Поділитись

Про Автора

Leave A Reply