Як дотримувались «карантину вихідного дня» в Броварах. ФОТО

Pinterest LinkedIn Tumblr +

В Україні з 14 листопада почав діяти новий карантин – «вихідного дня». Журналісти «Трибуни» пройшлися центральними вулицями міста, щоб з’ясувати, чи дотримуються карантинних нововведень у Броварах?

Нагадаємо, з 00:00 суботи до 00:00 понеділка на всій території України (незалежно від кольору карантинної зони) мають діяти нові обмеження.

Карантин вихідного дня запроваджено з 14 листопада. ЩО ЗАБОРОНЕНО

ЗАБОРОНЕНА:
 • робота ресторанів, кафе, закладів громадського харчування (можлива тільки торгівля на виніс);
 • приймання відвідувачів у ТРЦ та інших закладах розважальної діяльності;
 • приймання відвідувачів суб’єктами господарювання в сфері торговельного та побутового обслуговування населення (крім торгівлі продуктами харчування в магазинах, 60% площі яких визначені для торгівлі харчовими продуктами, паливом, лікарськими засобами та медичними виробами, ветеринарними препаратами та кормами);
 • робота закладів культури, які проводять культурні масові заходи (крім суб’єктів господарювання, пов’язаних із виробництвом аудіовізуальних творів, зокрема здійснення кіно- і відеозйомок при обмеженому доступі до місця зйомки);
 • діяльність спортзалів, фітнес-центрів і басейнів.
ДОЗВОЛЕНО працювати:
 • продуктовим магазинам (та закладам торгівлі, 60% площі яких займають продуктові магазини);
 • аптекам;
 • транспорту (сидячі пасажирські місця);
 • автозаправним станціям (без зон харчування), станціям із техобслуговування і ремонту транспортних засобів;
 • ветеринарним аптекам та клінікам;
 • установам, що надають фінансові послуги та діяльність із інкасації;
 • операторам поштового зв’язку;
 • фірмам із ремонту комп’ютерів, побутових виробів, предметів особистого вжитку.

Так, у неділю магазин одягу, взуття та товарів для дому «MEGA SALE» в будинку на бульв. Незалежності, 11 радо зустрів нас вивіскою «відчинено». Єдиним попередженням на дверях цього магазину була табличка про обов’язкову наявність маски у відвідувачів.

Магазин одягу, взуття та товарів для дому «MEGA SALE»

Магазин одягу, взуття та товарів для дому «MEGA SALE»

Магазин «АЛЛО», який розташований в цьому ж будинку, також нехтував забороною працювати у вихідні дні. На запитання, чому сьогодні магазин відкритий, продавець-консультант знизав плечима.

Магазин «АЛЛО», який розташований в цьому ж будинку, також нехтував забороною працювати цими вихідними.

Магазин «АЛЛО» на бульв. Незалежності, 11

Магазин «АЛЛО», який розташований в цьому ж будинку, також нехтував забороною працювати цими вихідними.А ось магазини «EVA» та «Червоний маркет», які також розміщені на бульв. Незалежності, 11, дотримались карантинних обмежень –  на вихідні зачинилися.

Магазин «EVA» на бульв. Незалежності, 11

Магазин «EVA» на бульв. Незалежності, 11

Зачинені двері журналісти «Трибуни» побачили й у магазинах «Watsons» (бульв. Незалежності, 7, вул. Гагаріна. 14), книжковому магазині «Буква» (бульв. Незалежності, 3), магазин «Айстра» (бульв. Незалежності, 9).

«Watsons»

Повідомлення на дверях магазину «Watsons»

На бульв. Незалежності, 6 працював для відвідувачів магазин одягу, взуття та товарів для дому «ЧеКупила». Порушення карантину вихідного дня продавчиня пояснити не змогла.

Магазин «ЧеКупила» на бульв. Незалежності, 6

Магазин «ЧеКупила» на бульв. Незалежності, 6

Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України, у суботу та неділю заборонена робота ресторанів, кафе, закладів громадського харчування (можлива тільки торгівля на виніс), але зайти до «Smoky Bar», що на бульв. Незалежності, 6 та випити чашечку кави журналісту «Трибуни» все ж таки вдалося.

«Smoky Bar», що на бульв. Незалежності, 6«Smoky Bar», що на бульв. Незалежності, 6Дитячий магазин «Антошка», що на бульв. Незалежності, 3, хоч і був відкритий, але покупці мали змогу пересуватися тільки продуктовою частиною магазину. Все інше працівники дитячого торговельного закладу огородили обмежувальною стрічкою.

Магазин «Антошка» на бульв. Незалежності, 3Ринок «Господар», що на перетині вулиць Гагаріна та Небесної Сотні, хоч і не на повну потужність, але все ж працював. Крім харчових продуктів, кожен охочий міг придбати одяг, взуття та товари для дому, хоча більшість павільйонів все ж були закриті.

Ринок «Господар», що на перетині вулиць Гагаріна та Небесної СотніРинок «Господар», що на перетині вулиць Гагаріна та Небесної СотніРинок «Господар», що на перетині вулиць Гагаріна та Небесної СотніНа другому поверсі ТЦ «Ліза», що на вул. Гагаріна, 16 (над супермаркетом «VARUS»), відчинені були всі павільйони. Там торгували одягом та іншими побутовими речами.

На вул. Гагаріна, 16 ТЦ «Ліза»На вул. Гагаріна, 16 ТЦ «Ліза»Поруч із супермаркетом працював і магазин одягу та взуття «Конфісклад».Чому працюють у карантинні вихідні – продавчиня не змогла знайти відповіді.

магазин одягу та взуття «Конфісклад»

Як розповіли броварчани у соцмережі Фейсбук, працювали ряди з харчовими продуктами на ринку на Пекарні, вул. Короленка та Торгмаші. Також не зачинився і критий «Ринок на Київській». ТЦ «Епіцентр» приймав тільки тих відвідувачів, які здійснювали онлайн-замовлення.

Згідно з карантинними  вимогами, кількість людей у громадському транспорті не має перевищувати кількість місць для сидіння. Чи то через дощову погоду, чи і справді броварчани стали свідомішими, але  журналісти «Трибуни» суттєвих порушень у міських і приміських броварських маршрутках не помітили.

броварська маршрутка

Під час перевірки на дотримання суб’єктами господарювання «карантину вихідного дня», правоохоронці задокументували 41 порушення.

Порушення карантинних норм в БроварахПорушення карантинних норм в БроварахПорушення карантинних норм в Броварах

Зокрема, порушення зафіксовано в роботі великих мережевих магазинів, серед власників закладів харчування, кав’ярень та ресторанів, які знехтували рішенням КМУ, не припинили свою діяльність та приймали відвідувачів.

За всіма виявленими фактами працівники поліції склали адміністративні протоколи за ст. 44-3 (Порушення правил щодо карантину людей) Кодексу України про адміністративне правопорушення.

Санкція статті передбачає накладення штрафу від 17 000 до 34 000 грн для фізичних осіб і від 34 000 до 170 000 гривень — для посадовців. Усі адмінматеріали скерують до суду для прийняття рішення, вказують у поліції.

Бровари не єдине місце, де відбувались масові порушення карантину вихідного дня, і далеко не в усіх регіонах місцева влада погодилася з таким рішенням уряду.

Доволі неоднозначна ситуація виникла у Львові. Місцева влада знайшла спосіб, як обійти карантин вихідного дня – усі вихідні в місті оголосили робочими днями. Та правоохоронці мають щодо цього свою точку зору.

Поліція зранку 14 листопада заблокувала роботу щонайменше 4 великих ринків Львова, а потім перейшла з перевірками і до центральної частини міста.

Фото – Андрій Захарченко та Броварський відділ поліції

Читайте також:

 1. Карантин вихідного дня запроваджено з 14 листопада. ЩО ЗАБОРОНЕНО

 2. COVID-19: на Київщині ліжка в лікарнях заповнені на понад 70 %

 3. COVID-19: в Україні заборонили планові операції і шпиталізаці

 4. COVID-2019: у «первинці» та «вторинці» хворіють 25 медпрацівників

Поділіться.

Залиште відповідь