Як і за скільки юних броварчан навчатимуть патріотизму

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Революція Гідності та військова агресія Російської Федерації змусили українців не лише замислитися про перехід на державну мову, бойкот російських товарів, відмову від концертів російських співаків та ін. Стало зрозуміло, що без національної свідомості громадян країна ніколи не досягне успіху.

У зв’язку з цим дорослі звернули увагу на молоде покоління. Так, в Указі Президента України про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки зазначається, що метою виховання є формування громадянина-патріота України, утвердження любові до Батьківщини, духовності, моральності, шанобливого ставлення до національних надбань Українського народу, наслідування найкращих прикладів мужності та звитяги борців за свободу та незалежність України, а основними його складовими:

  • громадсько-патріотичне,
  • духовно-моральне,
  • військово-патріотичне виховання.

Бровари, у свою чергу, теж вирішили не затягувати з упровадженням Стратегії і розробили дві власні програми: «Національно-патріотичне виховання у навчальних закладах м. Бровари на 2016-2020 рр.»  та  «Національно-патріотичне виховання дітей та молоді м. Бровари на 2017-2021 рр.». Відповідно до них патріотизму й національній свідомості місцевих дітей навчатимуть за допомогою кінофільмів про героїчне минуле й сьогодення, конкурсів національно-патріотичного спрямування, організації заходів до різноманітних свят і визначних дат тощо. Окрім цього, відповідно до проекту рішення міськради у Броварах, передбачається відкриття Центру, на базі якого функціонуватиме 14 гуртків військово-патріотичного виховання, туристсько-краєзнавчого та фізкультурного напрямків. Автори проекту розраховують залучити до них 210 юних броварчан_ок.

Спочатку Центр планують створити на базі ЗОШ №2. Однак, як зазначила завідуюча місцевого управління освіти і науки Аліна Музика на крайньому засіданні комісії з гуманітарних питань, у планах також перенести його в окрему будівлю, де можливо буде об’єднати всі 14 гуртків. На тому ж засіданні пані Музика представляла проект рішення щодо змін у міську програму нацпатріотичного виховання. Відповідно до нього створення умов для підвищення громадянської свідомості юних броварчан_ок коштуватиме міському бюджету 436,5 тис. грн. У цю суму враховано: придбання тематичних стендів (10 тис. грн); комплектація Центру засобами цивільного захисту й медичної допомоги (85,6 і 60 тис. грн відповідно); купівля туристсько-краєзнавчого, фізкультурного, спортивно-технічного спорядження(100 тис. грн); передплата фахової літератури (15,9 тис. грн), а також придбання п’яти комп’ютерів, мультимедійного комплексу та принтера (125 тис. грн) та інше.

Варто також зазначити, що, попри резонанс проекту рішення й тривалу роботу над концепцією Центру, особливої новизни в підході до національно-патріотичного виховання не відчувається. Адже заходи лишаються майже такими самими, гуртки мало чим відрізняються від тих, що вже існують, додаються до концепції хіба невід’ємні елементи цифрової епохи: перегляд фільмів, мультимедійні комплекси тощо. Як повідомляли в одному з броварських ЗМІ під час представлення програми нацпатріотичного виховання ще 2016 року на запитання колишньої депутатки Аліни Дяченко, чим принципово буде відрізнятись нова програма заходів від того, що вже зараз робиться, доповідачка відповіла: “Принципово – нічим, бо система освіти – досить консервативна галузь. Ми хочемо лише оновити підходи. Найголовніша відмінність – ми хочемо об’єднати зусилля усіх зацікавлених сторін“. Лишається тільки сподіватися, що незламний консерватизм освітньої галузі не завадить ефективності національно-патріотичного виховання і не відштовхне юних броварчан_ок, як це часто стається на уроках історії, мови чи літератури, де замість виховання щирої громадянської свідомості в дітей вкладають штампи.

Проект рішення, що затверджує вищезазначений бюджет виховання у Броварах національно свідомого покоління (за якого сумнозвісного інциденту з “неповноцінною” мапою України, наприклад, можна було б уникнути), буде розглянуто на черговій сесії Броварської міської ради вже 15 лютого.

Поділіться.

Залиште відповідь