Як обрати банк, який не вкраде ваші гроші?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Поліна ТрофименкоАвторка – Поліна Трофименко, фінансова консультантка в сфері убезпечення життя

Редакція сайту може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану в розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги».

Надійність банків: коли більше не значить краще.

Є незліченна кількість рішень, які ми повинні ухвалювати в житті. Ми вирішуємо, де працювати, яке житло обрати, з ким одружуватися і в якому банку зберігати гроші.

Обрання банку – не настільки стресове, як вибір нареченого або будинку, але це теж непросто. Та й збереження грошей в неправильному місці може коштувати нам дуже дорого. Перш ніж почати співробітництво з банком, врахуймо ці прості поради, щоб переконатися у правильному виборі.

Визначаємо пріоритети

Перш ніж вибрати банк, важливо визначитися, чого ми від нього чекаємо. Надійність, прибутковість, доступність, якість обслуговування – пріоритети і поєднання цих властивостей залежать від ваших потреб.

Складний відсоток або капіталізація – міф чи реальність?

Якщо потрібне довгострокове зберігання грошей, то варто звернути увагу на надійність. Женетесь за більшими відсотками у короткостроковій перспективі? Тоді найбільший прибуток і шукаймо.

А якщо потрібна установа для постійного користування грошима, то обираємо доступний з розгалуженою мережею та простим інтернетбанкінгом. Варто використовувати декілька установ для різних потреб та цілей. Згадаймо приказку про те, що не варто складати всі яйця в один кошик.

Але найважливішим критерієм, зважаючи на сьогоденні проблеми України, залишається надійність банків.

Оцінюємо надійність банку
1. Наявність у державних реєстрах

Для цього достатньо коду ЄДРПОУ та ліцензії банку. Перевірити можна на сайтах:

Жодна фінансова установа не має права працювати в Україні без ліцензії та оформлення юридичної особи. Тож якщо ми знаходимо обраний банк в цих реєстрах, то він працює законно.

2. Власники банку

На вже вказаних вище сайтах розгортаємо детальніше всю інформацію про власників. Інформація про власників істотної участі в банках України – це важливо, щоб розуміти, хто опікується вашими грошима, яка його репутація, досвід роботи.

Чесні та законні власники ніколи не ховатимуться. Більше того, банк, якому немає чого приховувати, пишається своїм власником або акціонерами та завжди вказує їх у відкритих джерелах інформації.

Броварська нерухомість ексспіввласника банку «Михайлівський» під арештом

Ваше право, кому надати перевагу: закордонним чи українським бенефіціарам, я обираю і тих, і тих для різних цілей.

3. Фонд гарантування вкладів

Якщо хочете повернути свої гроші у випадку банкрутства банку, обов’язково перевірте, чи є обраний вами банк учасником ФГВ. Для цього йдемо на сайт Національного банку України та в пошуку вносимо його назву. Ви одразу побачите, чи є він у списках, чи ні.

Що нам це дає? Якщо банк, де зберігаються наші гроші, раптом збанкротує, ми маємо право на повернення від цього фонду 200 тис. грн. Все, що більше, вам «пробачать». Варто зауважити, що повертають лише фізичним особам, а не юридичним. Тож висновок такий: в одному банку варто тримати не більше цієї суми.

4. Вік та репутація банку

Ці два критерії взаємопов’язані: чим краща в банку репутація, тим довше він працює. Для українців це може здатися маячнею, але для великих гравців фінансового світу це неабияк важливо. Будь-яка пляма на репутації знижує вартість їхніх акцій, відповідно вони втрачають свої гроші.

Тому, прийшовши в Україну, вони отримують кредит довіри, а працюючи тут, роки турбуються про надання нам з вами якісних послуг.

Почитайте відгуки, поспілкуйтесь із працівниками банків. Так ви зрозумієте, чи підходить вам їхній сервіс. Крім того, як тільки банк «захитався», про нього в новинах почнуть писати.

Якщо бачите заголовки на кшталт «перевірка правоохоронними органами», «арештоване майно» або «закрили відділення для перевірки» тощо, біжіть від такої установи якнайдалі разом зі своїми грошима.

5. Більше – не значить краще

Це той випадок, коли працює саме це твердження. Якщо банк пропонує найбільші відсотки на ринку, значить йому треба залучити кошти. Одразу виникає купа запитань: для чого? Можливо, його активи не такі надійні або суттєво зменшились?

Три прості кроки до фінансової незалежності, які ви навряд колись зробите

Тому не варто одразу кидати всі свої заощадження в той банк, де найвищий відсоток. Хочете ризикнути заради більшого прибутку? Тоді частину грошей покладіть туди. Так ви заробите, якщо все буде добре, і не втратите все, якщо не спрацює.

6. Безпека перш за все!

Банківська безпека та крадіжка особистості в наш вік вже не дивина. Важливим фактором, який постійно відтворюється в засобах масової інформації, є безпека банку щодо вашої особистої інформації.

Приблизно, щомісяця технологічна інфраструктура будь-якого банку ставиться під загрозу, а особисті дані клієнтів можуть викрадатися.

Хоча безпека банку безумовно важлива, не зважаймо на цей фактор занадто сильно. Правда полягає в тому, що будь-який банк може переживати хакерські атаки.

Насправді, наша особиста інформація постійно наражається на небезпеку, і в якийсь момент у одного з банків, підприємств роздрібної торгівлі чи державних структур, з якими ми маємо справу, ймовірно, будуть вкрадені дані.

Невідомі намагалися підірвати банкомат у відділенні «Таскомбанку». ВІДЕО

Найголовніше – це те, як наш банк реагує на викрадення особистих даних або коли його іншим чином скомпрометують. Сидить у кулуарах тиждень, поки ЗМІ повідомляють про «катастрофу»? Чи швидко реагують, закриваючи рахунки, несанкціоновані транзакції та видаючи нам новий номер рахунку?

Крім того, чи отримуємо ви дзвінок чи повідомлення, коли з нашим обліковим записом відбувається щось підозріле? Пам’ятайте! Пін код вашого рахунку чи карти не знає і не повинен знати ніхто крім вас!

Обираючи банк, слід враховувати різноманітні фактори, включаючи місцеположення, доступність, комісійні ставки, процентні ставки та багато іншого. Ми з вами з’ясували критерії надійності банків, які є найважливішими в нашій країні. Тож зважуйте всі «за» і «проти» і задавайте ваші питання в коментарях!

Читайте також

  1. Нацбанк увів у обіг 10-гривневу монету
  2. Що таке «активи» та «пасиви» і як вони допоможуть ніколи не працювати
  3. Як робити розумні інвестиції. Початок
Поділіться.

Залиште відповідь