Як повернути форму після свят

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Українці відсвяткували зимові свята і у більшості одразу виникає думка сісти на жорстку дієту або бігти до спортзалу, щоб привести себе у форму. Очільниця МОЗ Уляна Супрун радить повертатися до звичного режиму поступово та зважено, аби не зашкодити здоров’ю.

«Дослідження підтверджують наступний факт: попри різні традиції святкування у світі, переважна більшість людей схильна набирати додаткову вагу в період свят. В одному з досліджень науковці аналізували вагу людей з трьох різних країн (близько 3 тисяч людей) протягом одного року. Виявлено, що найбільше ваги учасники набирали після Різдвяних свят — вага збільшувалась приблизно на 0,5% через 10 днів після Різдва, в порівнянні з вагою за 10 днів до святкувань. Але в цілому набір додаткової ваги не перевищував 1 кілограма і в інші святкові періоди», –  зазначає Уляна Супрун.

За даними науковців, у довгостроковій перспективі  набрані кілька сотень грамів можуть бути шкідливими, й ігнорувати їхнє накопичення не можна. Тому важливо після свят та переїдань позбавитися надлишкової ваги:

  • Не обмежуйте себе в їжі та не сідайте на суворі дієти. Різні «марафони» скидання ваги за 5 днів створюють великий стрес для організму, як і переїдання в час свят. Намагайтесь зробити свій раціон здоровішим — їжте більше овочів та фруктів, клітковини, злакових та зважайте на розмір порцій.
  • Не починайте відразу з інтенсивних фізичних навантажень — це підвищує ризик отримати травму.
  • Якщо будете у сімейного лікаря — не забудьте виміряти талію. Вимірювання окружності талії — найбільш точний показник, що дозволяє виявити кількість небезпечного абдомінального жиру (надмірне накопичення жирової тканини у верхній частині тулуба та області живота).
  • Повертайтесь до свого звичного режиму дня — якщо він, звісно, у вас був здоровий.

Уляна Супрун радить не чекати понеділка, 1-го числа чи закінчення усіх свят, а якнайшвидше починати здоровіше харчуватись та більше рухатись.

Поділитись

Про Автора

Leave A Reply