Як привітати: 6 травня в Україні відзначають День піхоти. ЛИСТІВКИ і РОЛИКИ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Сьогодні, 6 травня, в Україні вже вдруге офіційно відзначають професійне свято піхотинців Сухопутних військ Збройних Сил України. Дату встановили на пам’ять про перемогу козаків над поляками під Жовтими Водами, яка відбулася цього дня в 1648 році.

Свято з’явилося у 2019 році згідно з указом президента Петра Порошенка«…з метою вшанування мужності та героїзму воїнів механізованих, мотопіхотних, гірсько-штурмових військових частин і підрозділів Сухопутних військ Збройних Сил України, виявлених у боротьбі за свободу, незалежність та територіальну цілісність України, а також започаткування сучасних військових традицій.»

Вітальні листівки “З Днем піхоти!”

щоби збільшити, натисніть на зображення

Саме 6 травня 1648 році козаки перемогли в битві біля Жовтих Вод, яку називають першою перемогою українців у тій війні. Тоді саме почалася боротьба між військами Речі Посполитої з одного боку і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками з іншого.

Вітальні відео до Дня піхоти в Україні

6 травня також відзначають День Юрія Змієборця, якого вважають покровителем українського війська. Цей день ще відомий як Юр’їв день, що в народному календарі символізує прихід весни. У грузинів і сербів 6 травня відзначають День Святого Георгія.

Читайте також:

  1. Подякуйте захисникам: українців закликають долучитися до акції на підтримку військових
  2. 6 грудня − День Збройних сил України
  3. 12 грудня – День Сухопутних військ України
Поділитись

Leave A Reply