Які повсякденні товари дозволяють продавати під час локдауну, а які залишаються під забороною

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Інформація щодо заборони продажу деяких непродовольчих товарів під час жорсткого карантину, який заплановано з 8 січня, не відповідає дійсності. Про це 5-го січня під час брифінгу заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

«Згідно постанови КМУ №1236, яка регулює обмежувальні протиепідемічні заходи, передбачені в період з 00 годин 00 хвилин 8 січня 2021 р. до 00 годин 00 хвилин 25 січня 2021 р., на території України буде дозволена торгівля винятково товарами, що належать до продуктів харчування, на торгівельних площах, де не менше 60% площі призначено для торгівлі продуктами харчування, лікарськими засобами, виробами медичного призначення, засобами гігієни, засобами звʼязку, ветеринарними препаратами, кормами, насінням і засобами захисту рослин», – пояснив очільник МОЗ.

Тобто, продаж лікарських, ветеринарних препаратів, кормів, про що йдеться у питанні, НЕ забороняється. Однак торговельна діяльність іншими групами товарів може відбуватися лише зі здійсненням адресної доставки замовлень. Щодо побутової хімії, Степанов повідомив, що Кабінет міністрів на засіданні 5 січня ще ухвалить певні уточнення.

За словами міністра, коли уряд складав перелік товарів, які не можна буде придбати, то виходив із того, що карантинні обмеження триватимуть в Україні лише 16 днів.

«16 днів це той термін, який потрібен нам, щоб повністю збити хвилю розповсюдження COVID-19. Нам це потрібно, щоб ми потім уже не вводили жодних локдаунів, щоб ми спокійно пройшли пікове зростання захворюваності на грип, щоб ми уже до весни не вводили локдаун, щоб ми спокійно пройшли цю хвилю захворюваності, й витримала наша медична система», – сказав міністр.

Нагадаємо, раніше з’явилася інформація, що на період січневого локдауну в Україні супермаркетам заборонять продавати побутову хімію, одяг, пресу та інші товари повсякденного вжитку.

На брифінгу Степанов не заперечив заяву торговельної палати. Він назвав фейком питання про те, що забороняється продаж саме лікарських, ветеринарних препаратів і кормів. А в постанові дійсно йдеться про заборону на торгівлю саме побутовою хімією, інструментами та одягом.

ФОТО – Суспільне

Читайте також:

  1. Із 8 січня в супермаркетах заборонять продавати низку повсякденних товарів

  2. Який бізнес закриється на Броварщині через карантин. Тимчасово?

  3. Посилений локдаун «призначили» на січень. Перелік обмежень

  4. «Весняний локдаун – ранив, а карантин вихідного дня – добив», – підприємець Юрій Котелевець

Поділіться.

Залиште відповідь