Якщо суддя не взяв хабар, то треба дати йому відвід?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Справа про передачу 94,6 га земель ДП «Радіопередавальний центр» у власність громади Броварів є політичною, оскільки ініційована народним депутатом Павлом Різаненком. Таку заяву у вівторок, 6 лютого, у Київському апеляційному господарському суді зробив адвокат «Гільдії права» Тарас Лавріненко. Своє припущення Лавріненко вважає достатнім для відводу колегії суддів по справі РПЦ. Насправді ж, на думку «Трибуни-Бровари», це виглядає так: якщо суддю не вдалося підкупити, то його потрібно замінити.

Нагадаємо, Прокуратура Київської області в інтересах громади в особі Броварської міської ради звернулася до Господарського суду Київської області з позовом про витребування ділянок у ТОВ «Компанія Інтер-Профіт», ТОВ «Компанія Інтер-Кастомс», які заволоділи землями броварського Радіопередавального центру.

Варто зазначити, що представник відповідача Тарас Лавріненко є «зацікавленою особою», оскільки його прізвище є в переліку 48 осіб, які свого часу безкоштовно отримали у власність по 2 га землі ДП «Радіопередавальний центр». Наразі справа розглядається у Київському апеляційному господарському суді.

«На тих підставах, що з Єдиного реєстру мною була вивчена ситуація – рішення судів в аналогічних спорах – вказана колегія повністю підтримувала прокуратуру і була на боці прокуратури. Вказані рішення були скасовані Вищими господарським судом. Вказані матеріали надані до вказаного відводу. Крім того, справа слухається вже понад 60 днів. Провадження у справі відкрито 5.11.2017 року. Більше двох місяців розглядається справа.

Вважаємо, що у цьому питанні також є неупередженість колегії. Крім того, вказана справа є політичною. Ініціатором вказаної справи всім відомо, що був Різаненко – народний депутат від партії БПП. Тому вважаємо, що може бути здійснений вплив на суд. На підставі цього прошу прийняти відвід. Задовольнити – і відвести колегію», – заявив Лавріненко.

Проте, заява Лавріненка не ґрунтується на нормах процесуального закону. Зокрема, статтею 35 Господарського процесуального кодексу закріплено перелік підстав для відводу судді, а саме:

1) він є членом сім’ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім’ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу;

2) він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання, або надавав стороні чи іншим учасникам справи правничу допомогу в цій чи іншій справі;

3) він прямо чи побічно заінтересований у результаті розгляду справи;

4) було порушено порядок визначення судді для розгляду справи;

5) є інші обставини, які викликають сумнів у неупередженості або об’єктивності судді.

Особисту думку одного з реалізаторів оборудки по «безоплатній експропріації» земель Радіопередавального центру Тараса Лавріненка, важко назвати достатньою підставою для відводу колегії суддів, тож вони (колегія суддів – прим.Ред.) від відводу відмовилися.

Для розгляду заяви про відвід надається два дні. Тож чекаємо на рішення про відвід або не відвід «неугодних» відповідачеві суддів.

Довідка

***Наприкінці 2012 року арбітражний керуючий Сергій Буличов став в.о. директора ДП «Радіопередавальний центр» (РПЦ). Керівник почав свою діяльність зі «сприяння» передачі підприємства в приватні руки, результатом чого стало виключення техзасобів РПЦ з мобілізаційного плану Концерну радіомовлення, радіозв’язку і телебачення України. Це дозволило в подальшому без перешкод списувати обладнання підприємства.

***У 2013 році безпрецедентним рішенням Окружного адміністративного суду промислові землі Центру були визнані сільськогосподарськими. Після цього в.о. директора Сергій Буличов на власний розсуд від цих земель відмовився (задарма).

***Водночас посадові особи Головного управління Держземагентства у Київській області, в порушення вимог Земельного кодексу України, перевищивши надані повноваження, припинили право користування землями комунальної власності площею 94,67 га в межах м. Бровари.

***Згодом Держземагентство за кілька тижнів після суду роздає ці майже 95 га землі в приватну власність підставним 48 особам по 2 га БЕЗКОШТОВНО.

Останні – усі 48 осіб – протягом трьох днів продали земельні ділянки трьом особам – Тимошенко В.Я., Федоров Г.І. і Гунько А.Г., які внесли їх до статутного капіталу ТОВ «Інтер-профіт». Пізніше це підприємство створює ще одну фірму – ТОВ «Інтер-Кастомс» і вносить до її статутного капіталу 18 з 95-ти га землі та продає новостворене підприємство разом із землею особі на прізвище Хряпа за 50 тис. грн.

***Після цього нові власники (ТОВ «Інтер-профіт») знову ініціюють зміну цільового призначення ділянки – з земель сільськогосподарського призначення на землі промисловості.

***1 жовтня 2013 року мер Броварів Ігор Сапожко проводить позачергову сесію з метою змінити цільове призначення земель нібито під будівництво логістичного центру, холодильних складів і фармацевтичного заводу Bayer AG. Щоправда, цей проект на сесії представляв не «Інтер-профіт», а «Техенерготрейд», директором якого був все той же Володимир Тимошенко (засновник «Інтер-профіту»). Власником же «Техенерготрейду» є відомий бізнесмен Віктор Поліщук.

До речі, через три дні після сесії Bayer AG офіційно спростував чутки про будівництво заводу в Броварах.

***Після цього обидва підприємства – ТОВ «Інтер-профіт» та ТОВ «Інтер-Кастомс» – отримали у «Банку «Михайлівський» кредит – майже 260 млн. грн. під заставу тих самих 94,6 га у Броварах.

Відео – Громадський захист Київщини

Поділіться.

Залиште відповідь