З’їв грибів із броварського лісу і потрапив до реанімації: бліда поганка чи чергова хибна тривога?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Цієї неділі до реанімаційного відділення броварської лікарні потрапив безхатько, який скуштував грибів із лісу біля міста. За попередніми ознаками та аналізами пацієнту вже покращало, і його випадок не є серйозним. Однак лікарі не поспішають із висновками. Мовляв, наразі дані попередні. А ознаки отруєння смертельною блідою поганкою можуть проявитися навіть через декілька днів. Про це розповідають у Броварській багатопрофільній клінічній лікарні.

Як зазначив заступник головного лікаря Григорій Павлін, чоловік вживав у їжу розморожені опеньки, ймовірно, в сирому вигляді. В реанімаційному відділенні, тим часом, вказали на інші гриби – маслюки. За інформацією працівників відділення, у чоловіка не підтвердили отруєння грибами. А наявні дані «говорять» про загострення хвороби, пов’язаної із кишковим трактом.

Григорій Павлін підтверджує, що принаймні за теперішніми ознаками, враховуючи аналізи, пацієнту покращало. Утім, поки що його стан характеризують як «середньої тяжкості». Адже якщо серед грибів трапилась бліда поганка, погіршення може раптово статися завтра чи навіть післязавтра. І лише тоді отруєння стане очевидним.

Заступник головного лікаря вказує, що принаймні протягом першої доби після отруєння не можна гарантувати, що «минулося». Нагадаємо, бліда поганка – найотрутніший у світі гриб. Вживання в їжу навіть маленького шматочка може призвести до смерті. Втім, отруїтися можливо і їстівними грибами у випадку неправильного приготування.

Протягом цьогорічного осіннього грибного сезону лікарі вже декілька разів повідомляли про випадки отруєнь грибами, які згодом не підтвердились. Водночас, згідно з офіційною статистикою за серпень-жовтень, в Київській області від отруєнь грибами постраждали 30 осіб. У Броварах і Броварському районі отруєнь не фіксували.

Однак, за інформацією Київської міської державної адміністрації, двоє жителів Броварів отруїлись у лісах поблизу столиці та Броварів. Обійшлося без жертв. Як відомо, принаймні в одному інциденті йшлося про отруєння маленького хлопчика. Він нібито відкусив (чи лизнув) шматок блідої поганки.

Поділіться.

Залиште відповідь