За 10 місяців Бровари заробили на депозитах понад 8 млн грн. Мінфін заборонив містам такий «заробіток»

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Відучора, 23 січня, Міністерство фінансів заборонило містам розміщувати тимчасово вільні кошти загального фонду на депозитних рахунках. У  фінансовому управлінні Броварської міськради  такому рішенню не раді,  адже лише за 10 місяців 2018 року Бровари заробили на депозитах понад 8 млн грн. 

Рішення заборонити  розміщувати тимчасово вільні кошти загального фонду на депозиті  уряд прийняв на засіданні 23 січня. І це рішення діє до 31 грудня 2019 року. Цей проект постанови позбавляє міста можливості отримувати додаткові надходження до місцевих бюджетів у вигляді відсотків із розміщених депозитів.

Як зазначено в  матеріалі «Економічної правди», за даними Державної казначейської служби, з початку 2018 року місцеві бюджети розмістили на банківських депозитах 18 млрд грн коштів загального фонду та майже 8 млрд грн – спецфонду. Ставка за депозитами становила 9-10%.

У лютому  2018 року Бровари поклали на депозит в «Укргазбанк» 100 млн грн під 10%, повідомила журналістам «Трибуни» начальниця  фінансового управління міськради  Наталія Постернак. За 8 місяців (із лютого по 20 грудня)  місто заробило  8 202, 07 тис. грн.  

Нагадаємо, у 2017 році  наше місто за 7 місяців заробило на депозитах 7 млн 400 тис. грн: наприкінці травня на депозит під 13% річних місто поклало в «Укргазбанк» 100 млн грн.

Як зазначає «Економічна правда», Міністерство фінансів аргументує заборону тим, що кошти, які зараховуються до загального фонду місцевих бюджетів, не працюють на мешканців місцевих громад (у вигляді підтримки, заходів, надання більш якісних послуг), натомість накопичуються та відволікаються на тривалий час бюджетного процесу.

У свою чергу Наталія Постернак стверджує, що кошти, які клали на депозит, були тимчасово вільними, однак вже закладеними в бюджет міста на ремонти шкіл, дитсадків, лікарні та інше. Позаяк  на оформлення необхідних документів та тендерні процедури йде чимало часу, його вирішити  даремно не витрачати, а підзаробити. Додаткові надходження до бюджету міста, а це близько 500-600 тис. грн, при необхідності знімали і розподіляли на кожній сесії на поточні та капітальні видатки, – повідомила начальниця фінуправління. Однак не акцентує, куди саме, на які проекти пішли депозитні кошти.

За даними «Економічної правди», заборона Мінфіну викликала жорстку критику з боку представників місцевих органів влади. Це були кошти, до яких в уряду не було доступу – міста зберігали їх у банках. Зокрема в Броварах вважають, що місто чимало втратить від такої заборони.

«Відтепер місцеві органи влади не зможуть акумулювати кошти на реалізацію великих інфраструктурних проектів. Постраждають, насамперед, державні банки, у яких міста тримали свої депозити», – сказав виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан. І прогнозує масові судові позови, адже міста підписали договори з банками. У Броварах у поточному році ще не встигли підписати угоду з банками та покласти гроші на депозит.

На думку Слобожана,  таке рішення Мінфіну ставить під загрозу реалізацію проектів на умовах співфінансування, адже відтепер у місцевих бюджетів не буде коштів на свій внесок на рівні з державою.

Як повідомляє «Економічна правда», під час засідання уряду прем’єр-міністр Володимир Гройсман доручив головним розробникам разом із секретаріатом Кабміну «доопрацювати та оформити прийняті акти (і цей проект постанови включно) згідно з регламентними вимогами».

Фото – з Інтернету

Поділіться.

Залиште відповідь