За сім місяців Бровари заробили на депозитах понад 7 млн грн

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У 2017 році наше місто за 7 місяців заробило на депозитах 7 млн 400 тис. грн, – про це повідомила начальник фінансового управління Наталія Постернак під час засідання виконавчого комітету 9 січня. Цього року місто також планує покласти вільні кошти на депозит. Яку суму, у який банк, та під які відсотки, – визначить конкурсна комісія.

Як повідомила журналістам «Трибуни-Бровари» Наталія Постернак, наприкінці травня на депозит під 13% річних місто поклало в «Укргазбанк» 100 млн грн. Це дозволило заробити на депозитах 7 млн 400 тис. грн додаткового доходу. Цього року місто також планує заробити на депозитах.  

Наталія Постернак

9 січня члени виконкому затвердили склад конкурсної комісії у кількості 8 чоловік із визначення установи банку для розміщення тимчасово вільних коштів міського бюджету на депозитних рахунках, а також Положення про конкурсну комісію та Умови проведення конкурсу.

Так, згідно з Положенням про конкурсну комісію, остання має визначити перелік банків, яким будуть направлені заявки-пропозиції щодо розміщення тимчасово вільних коштів міського бюджету на депозитних рахунках, а також розглянути пропозиції  і визначити переможця.

Засідання конкурсної комісії проводитиметься за необхідності й вважатиметься правомірним, якщо присутні не менше дві третини її членів. Рішення прийматиметься відкритим голосуванням, простою більшістю голосів членів комісії, присутніх на засіданні. Якщо ж голоси розділяться порівну, вирішальним стане голос голови комісії – Олександра Рєзніка. Рішення оформлюється протоколом, який підписують усі члени комісії, що брали участь у голосуванні. Якщо ж банк, що визнаний переможцем, відмовився від укладання з фінансовим управлінням договору банківського вкладу (депозиту), комісія протягом 3 робочих днів визначить інший банк.

Згідно з Умовами проведення конкурсу, у ньому можуть брати участь банки, філії яких розташовані в м.Києві та Броварах, якщо:

  • держава прямо та/або опосередковано володіє 75% та більше їх статутного капіталу та/або голосів;
  • до яких протягом останнього року Нацбанк не застосовував таких заходів впливу, як обмеження, зупинення чи припинення здійснення окремих видів операцій та віднесення банку до категорії проблемних або неплатоспроможних.

Конкурс відбудеться, якщо буде не менше двох пропозицій. Учасники конкурсу мають надати перелік необхідних документів.

Обов’язковими умовами при укладенні договору банківського вкладу між фінвідділом і банком мають бути:

  • можливість постійного поповнення вкладу;
  • право вкладника на повернення вкладу або його частини на першу вимогу вкладника;
  • заборона безспірного списання банком коштів із депозитного рахунку фінвідділу;
  • у разі неповернення чи не своєчасного повернення коштів, банк несе відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 1% від суми затримки (до 5 календарних днів) повернення вкладів або процентів на вклад.

Критеріями при визначенні банку-переможця є:

  • розмір процентної ставки за вкладом (депозитом);
  • термін повернення коштів на рахунок фінуправління за його письмовим зверненням;
  • строки перерахування до міського бюджету процентів за вкладом.

Переможцем конкурсу визначається банк, який за інших рівних умов запропонував найвищу процентну ставку за вкладом на відповідний строк.

Як повідомив міський голова Ігор Сапожко, є частина коштів, передбачених в бюджеті на 2018 рік, які в І півріччі через довготривале проведення тендерних закупівель робіт, використовуватися не будуть, тож вкладення їх на депозитний рахунок мер міста вважає ефективним використанням коштів. За інформацією Наталії Постернак, мова йде про вільні 125 млн грн. Та чи всі кошти покладуть під відсотки, під які саме і в який банк – поки що невідомо. 

Ігор Сапожко

За словами Ігоря Сапожка, зароблені на депозитах у минулому році гроші розподіляли протягом року на сесіях на різні програми. Однак для того, щоб акцентувати, куди саме пішли депозитні кошти, варто направити їх на певну програму. Наприклад, на енергозбереження –  закупівлю світлодіодного освітлення вулиць міста, яке вже через пару років дозволить заощаджувати.

Фото – авторки

Поділіться.

Залиште відповідь