За цькування у школі штрафуватимуть та каратимуть працею

Pinterest LinkedIn Tumblr +

19 січня в Україні набув чинності Закон про протидію боулінгу, який Рада ухвалила ще у грудні минулого року. Цей документ уперше вводить поняття «булінг» на законодавчому рівні та адміністративну відповідальність за нього.

Згідно із Законом, булінг (цькування) – це діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

Відтепер Закон передбачає систему штрафів:

  • за цькування інших осіб уперше особа зобов’язана буде сплатити від 340 до 850 грн. Якщо це сталося вдруге – від 1700 до 3400 грн.
  • Якщо ці дії вчинив неповнолітній від 14 до 16 років, штраф  сплачуватимуть батьки.
  • Якщо керівники закладу освіти або педагоги приховують випадки булінгу та не повідомляють про це у поліцію, передбачено штраф 850-1700 грн або виправні роботи на строк до 1 місяця з відрахуванням 20% заробітку.

За даними дослідження ЮНІСЕФ, за лютий 2017 року 67% українських дітей стикалися з булінгом протягом останніх двох-трьох місяців. При цьому 40% постраждалих від булінгу не діляться цією інформаціє навіть із батьками. А 44% тих, хто стали свідками цькування, ігнорували його тому, що боялися за себе.

Нагадаємо, у квітні цього року правоохоронці проводили з учнями місцевих шкілпрофілактичні бесіди щодо протидії шкільному булінгу та мобінгу.

Поділіться.

Залиште відповідь