За участі громади: у Броварах відкрили оновлений спортивний майданчик вартістю понад мільйон гривень

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У місті з’явився ще один новенький спортивний майданчик на вул. Симона Петлюри, 25. Міні-футбольне поле, спортивні тренажери, тенісні столи та облаштована прилегла територія обійшлися місту в 1 млн 15 тис. грн. На відкритті майданчика 19 жовтня зібралися всі причетні до цієї знаменної, для спортивного життя міста, події.

Депутатці від БПП Ірині Веремчук першій із депутатського корпусу цього року вдалося реалізувати свій проект «Капітальний ремонт спортивного майданчика по вул. Симона Петлюри, 25» у рамках проекту «Громадський бюджет». Ідея на місці старого майданчика та гаражів зробити новий, виношувалася і поетапно втілювалася в життя з 2012 року, каже депутатка. «Як активна мешканка, ще тоді я писала в міську раду колективні звернення, а з 2015 року – депутатські, щоб відремонтували майданчик, та мені щоразу відповідали, що в бюджеті немає коштів, передбачатимуть їх наступного року. І так із року в рік. – розповідає пані Ірина . – А коли завдяки депутату Олегу Берестовому в місті з’явився «Громадський бюджет», я перша подала свій проект».

Щоб проект зміг реалізуватися, потрібно було набрати необхідну кількість голосів броварчан. Для цього депутатка створила у «Фейсбук» групу, де спробувала максимально залучити до голосування мешканців прилеглих будинків. Довелося і особисто ходити по квартирах та просити людей проголосувати за ініціативу. Відтак, вдалося зібрати необхідних 202 голоси, а члени координаційної ради з питань впровадження та реалізації Громадського бюджету цей проект підтримали. Паперова тяганина розтяглася більше, ніж на півроку, а сам майданчик та прилеглу територію облаштували фактично за три місяці.

За попередніми підрахунками, проект коштував 452 350 грн, але з часом ціна збільшувалася, тож лише футбольне міні-поле із штучним покриттям обійшлося місту в 715,9 тис. грн.

Фото Олексія Комаровського

Однак майданчик потребував і облаштування прилеглої території. Спортивні тренажери, тенісні столи, прокладені доріжки (тротуари), земля під клумби, відсів потягнули ще на 300 тис. грн.

Загалом проект обійшовся місту більше, ніж удвічі – 1015,9 тис. грн. Для того, щоб з‘явився спортивний майданчик, доклали своїх рук і управління будівництва, житлово-комунального господарства, інфраструктури та транспорту (колишнє УЖКГ), які були замовниками і виконавцями робіт, також ЖЕК №3 та КП «Бровари-Благоустрій». Власне, останній на майбутнє і буде опікуватися новим спортивним об’єктом. Рішення про це має затвердити чергова сесія.

Майданчик на ніч замикатиметься. Відповідальним  за відкриття майданчика – 7.30 год та зачинення -21.30, буде уповноважена особа з  буд.25.

Ірина Веремчук: «У майбутньому звертайте увагу, що відбувається, як відбувається в нашому місті, будьте активними і подавайте свої проекти на Громадський бюджет. Це можуть бути і футбольні поля, і баскетбольні… На цьому майданчику можуть грати усі, але так як гроші з бюджету міста, прохання звертати увагу і робити одне одному зауваження, якщо будуть розкидані якісь папірці, пляшки. Бережіть те, що у вас є».

Нагадаємо, 2017-й рік для Броварів став експериментальним у плані реалізації проектів бюджету участі. Минулого року було подано  24 проекти, участь у голосуванні взяли 20, переможцями визнано  6 «великих» проектів на загальну суму 3308832,0 грн. Із них у минулому році  вдалося  реалізувати один  проект – дитячий майданчик на вул. Петлюри Симона, 15-15А на суму 193 тис. грн. Станом на лютий 2018 року, в процесі реалізації залишалося ще 5 проектів:

  • Створення скверу в районі будинку по вул. Шевченка, 4-Б;
  • капітальний ремонт спортивного майданчика по вул. Петлюри Симона, 25;
  • «Чисте місто» (придбання вуличних урн для сміття);
  • спортивний майданчик із функціонального тренінгу  в парку «Приозерний»;
  • побудова та облаштування спортивного майданчика для дітей на вул. Марії Лагунової, 17-А, БНВО.

Наразі із «хвостів» минулого року реалізовано 2 проекти: спортмайданчики на С.Петлюри, 25 та на вул. М.Лагунової, 17-А. Як повідомила начальниця управління будівництва, житлово-комунального господарства, інфраструктури та транспорту Світлана Решетова, і цього року не вдасться реалізувати всі проекти з 2017 р. Так, для реалізації проекту «Чисте місто», зокрема, придбання вуличних урн для сміття, було чотири рази проведено відкриті торги, однак вони не відбулися через відсутність учасників. І хоча кількість урн було зменшено (з 800 до 553 одиниць), а ціну збільшено, повторні аукціони також не відбулися через відсутність претендентів, які б погодилися виготовляти сміттєві баки запропонованої форми.

Щодо спортивного майданчика із функціонального тренінгу в парку «Приозерний», то, за словами Світлани Решетової, реалізовуватимуть його поетапно. Так, наразі розробляють проект майданчика, що ввійде в загальну реконструкцію парку, яку включено до Програми капітального ремонту, утримання об’єктів житлового фонду та благоустрою міста.

Як повідомила Світлана Решетова, у проект «Створення скверу в районі будинку по вул. Шевченка, 4-Б», що вартує понад 4 млн грн, було додано облаштування системи поливу, тож  наразі  проектно-кошторисна документація перебуває на експертизі. Усі ці три проекти з 2017 р. та один із 13 «малих» проектів 2018 р., зокрема, «Облаштування дитячого спортивно-ігрового майданчика на бульв. Незалежності, 6-6А», планують реалізувати повесні 2019 року.

Фото – авторки та Ірини Веремчук

Поділіться.

Залиште відповідь