«Зал, за який не соромно»: у Рудні відремонтували спорткомплекс

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Комплексні ремонтні роботи спортивного комплексу у селі Рудня, що на Броварщині, розпочали у жовтні минулого року, закінчили наприкінці грудня. Зал повністю готовий експлуатації.

«Про необхідність реконструкції залу, який свого часу був одним з найкращих не тільки в районі, але й на Київщині, ми почали говорити ще років 12 тому, – розповідає Віктор Радченко, депутат Броварської райради. – І тільки минулого року завдяки активній позиції Павла Різаненка було виділено 830 тисяч гривень державної субвенції на ці роботи. Ще 560 тисяч гривень за рішенням депутатів райради пішли з районного бюджету».

У Рудні вважають, що місцевий спортивний об’єкт у недалекому майбутньому поверне собі славу найзначущого на Броварщині.

В один з останніх днів грудня 2017-го у Рудні побували та ознайомилися із вже відремонтованим залом голова Броварської РДА Микола Клименко, голова Броварської райради Сергій Гришко, народний депутат Павло Різаненко та інші.

Роботи у спорткомплексі виконували спеціалісти ТОВ «Тера-Вінд». Директор підприємства Сергій Федун зауважує, що виконаний великий комплекс ремонтних заходів. Зокрема, замінено вікна, відреставровано та пофарбовано покриття самого залу, зроблена його розмітка, роздягальні та душові, туалети, 5 допоміжних кабінетів на другому поверсі, змонтовано нове, сучасне освітлення тощо.

«Одним із суттєвих пунктів проекту, що був  тут реалізований, – наголошує пан Федун, – встановлення, налагодження роботи автономної системи опалення. Причому, йдеться про електроопалення. Загалом, змонтовано чотири електрокотли потужністю 30 кіловат кожний, два з яких – резервні, вузол управління».

Зрозуміло, що це дає можливість не тільки якісно опалювати всі приміщення в холодний період, але й мати гарячу воду в душових.

«Скажу так, на наш спортзал тепер – любо глянути. Нас не може не радувати проведення тут такого масштабного ремонту,  – каже виконуючий обов’язки старости села Рудня Олександр Карчевський. – Наша молода громада має відтепер красиве і сучасне місце для занять спортом. Головне тепер – знайти варіант, як ефективніше його використовувати. Найоптимальнішим варіантом бачу той, аби наш спортзал став базовим для районної Дитячо-юнацької спортивної школи. Моє переконання, що він має служити в першу чергу дітям. Його стан, в тім числі і розміри, а це 28 на 14 метрів, говорять, що можна культивувати практично всі ігрові види спорту – міні-футбол, волейбол, баскетбол, гандбол, у зимовий період тут можуть займатися також і легкоатлети. Словом, можливості великі.

…Спортзал у Рудні, розташований у місцевому Будинку культури, став до ладу у 1975 році. Збудований комплекс був за рахунок племптахорадгоспу «Рудня» у рамках реалізації державної програми будівництва соціально-культурних об’єктів. На той час він був одним з найкращих на території Київщини.

За такими ж проектами у Броварському районі у той період були зведені Будинки культури у Калинівці та Калиті.

Вже скоро об’єкт в Рудні став центром проведення різноманітних змагань районного та обласного масштабу. Можливість регулярних занять спортом приніс Рудні вагомі результати. Зокрема, сільська міні-футбольна команда вигравала навіть звання чемпіона Київської області з цього виду спорту, виступала у першості України.

Допомагало популяризувати спорт в Рудні та регіоні активність місцевих діячів. Віктор Радченко згадує, що у 1984 році шефами руднянського футболу стала легендарна команда київського «Динамо». Як правило, раз на рік динамівські гравці приїздили сюди, проводили товариські зустрічі, спілкувалися з людьми тощо. У місцевій школі зберігається м’яч з автографами футболістів тієї славетної команди.

Занепад спортзалу в Рудні розпочався на початку 2000-х, коли племптахорадгосп «Рудня» перестав виділяти кошти на утримання соціально-культурних закладів села. Доходило до того, що спортивні активісти взимку, аби користуватися залом, встановлювали навіть «буржуйки» для опалення. На відміну від Рудні у досить пристойному вигляді утримувався спортзал у Калинівці, і саме він став на багато років центром зимового спортивного життя на Броварщині.

Тепер – фактично другий день народження руднянського спортивного залу.

Анатолій Гаркуша

Поділіться.

Залиште відповідь